| User a întrebat:

Imi da eroare E5 la cartusul color al imprimantei. Am resetat de nu stiu cate ori si nimicstraight face. Am cautat pe google mai multe "metode" dar nu am reusit sa repar problema in totalitate, doar cartusul negru "revenindu-si" (la inceput si la cel negru dadea eroare). Imprimanta e Canon Pixma MP210. Ce pot face in afara faptului sa cumpar un cartus nou?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Of, Paul, iar cu cartuşele astea... M-ai ajutat cândva într-o problemă asemănătoare. Eu păţesc des la fel, în plus, după prima încărcare imi tot scrie despre cantitatea de tuş la ambele unknown. Eu ignor şi tot încerc, le scot, le şterg excesul de tuş (unii recomandă chiar scoaterea unui ml de tuş cu o seringă, pentru a normaliza presiunea), absorb picăturile inclusiv din lăcaşul în care trebuie introduse, insist de vreo 3-4 ori şi cu resetarea şi într-un final reuşeşte. Uite ce-mi recomanda cineva http://tricks-collections.com/ink-level-reset-for-hp-cartridge-21-27-56-58/
şi asta
1) Enter SERVICE MODE by pressing sequentially Menu Copy Scan Copy Copy or Menu Copy Copy Copy Scan
2) Select TEST MODE.
3) Press '+' 8 times till 'Select [8]' PRINTER TEST in TEST MODE.
4) Select 3. [EEPROM CLEAR].
5) Select 0. [INK COUNT].
6) Press the [OK] key.
7) Press the [Stop/Reset] key (returning to the state of 3)), and then press the [ON/OFF] key.
8) Done. Amicul mi-a spus că le luase de pe forumuri. Baftă!