| RAY a întrebat:

Imi este frica sa ma exprim sincer, sa pun intrebari, de ce naiba imi este teama? E bine sa ma exprim direct?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Probabil ai fost mereu introvertit, ca mine si multi altii.
Nu cred ca e ok sa te exprimi direct, cel putin nu in orice subiect.
Mai bine iti lasi mai mult timp sa gandesti replicile.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

După 136.562 de răspunsuri și peste 6800 de întrebări, cred și eu.
Ai obosit să mai dai explicații, E greu să nu-l pricepi pe Ray, din prima.))
.

| Mosotti a răspuns:

Ai putina anxietate sociala, de aia te temi.
Normal ca e bine sa te exprimi direct.

| Hammurabi a răspuns:

Dar de ce ți-e frică?
Mie dacă mi-e frică de ceva anume, e pentru că vizualizez în minte ce s-ar putea întâmpla și la ce pericol mă expun. Și aici vorbesc de pericol fizic.
Dacă nu e vorba de un pericol fizic, e foarte puțin probabil să-mi fie frică.
S-ar putea totuși să nu fie vorba de frică ci de inhibiție.
Care e înrudită cu frica. Un fel de frică fără o motivație reală.
Și dacă o conștientizezi, poți trece peste.