| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat am facut cunostinta cu el, am vorbit pe mess, i-am spus ca imi place de el si el mi-a spus ca ii place de mine si ca o sa vorbim a doua zi la scoala. A doua zi n-am reusit sa vorbim doar ne-am spus "buna", iar acum 2 zile eu eram la scoala in pauza si el a venit la mine pe banca si m-a intrebat ce fac, eu i-am raspuns dar eram emotionata si nu prea am vorbit, apoi a plecat. A doua zi pe mess mi-a spus ca el a incercat sa vorbeasca, cu mine dar eu nu ziceam nimic si a crezut ca poate m-am razgandit.eu i-am zis ca nu m-am razgandit.si el mi-a zis "pai nu se observa" si mi-a spus din nou ca o sa vorbim la scoala.si iar nu am reusit sa vorbim straight face pentru ca eu astept sa vina el la mine, eu fiind mai timida.deci ce sa fac?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Incearca sa-ti invingi timiditatea si, macar cand te abordeaza el, sa ii vorbesti. Sa stii ca a nu vorbi cu un om care vine si te abordeaza nu mai tine de timiditate ci de lipsa de educatie. E normal ca omul sa se simta jignit. gandest-te la asta si data viitoare poarta-te ca o domnisoara bine crescuta.

3 răspunsuri:
| annda a răspuns:

Sa-ti faci curaj si sa vorbesti cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Get a life! Dlaga Dodo, du-te frumusel la el si spune-i cum sta treaba. Esti o pustoaica timida si iti e flica si te fastacesti dal tie chial iti place de el. Daca nu tine incearca varianta cu trasul unei palme in fata clasei, asta dezmorteste atmosfera sigur.laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca Iti placie die el ramii cu iel numai binie va duoriesc ma numiesc Natali