| Nătărău a întrebat:

Îmi pun o piuitoare și un girofar roșu-albastru pe mașină. Pot atunci și eu să gonesc cu 180 km/h pe drumuri limitate la 50 km/h de indicatoare rutiere? De ce? De ce nu?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa gonești cu cat vrei tu... Pana esti prins

| GabiDumitrescu a răspuns:

Te-ai gindit mult inainte sa pui duma asta de intrebare? Piuitoare si girofar neomologate, tu nu esti politist, rezulta frumos un caz penal.

| Nătărău explică (pentru GabiDumitrescu):

Ce răspuns banal!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Nătărău):

Si ce ai fi vrut sa iti raspund? Despre nemurirea melcului si durerea lui Bacovia?

| HadesSs a răspuns:

Chiar esti nătărau, il poti pune linistit apoi te pregatesti de dosar penal.
ART. 84
Nerespectarea dispozitiilor privind circulatia pe drumurile publice, care intruneste elementele
constitutive ale unei infractiuni, atrage raspunderea penala si se sanctioneaza potrivit prezentei ordonante de urgenta

| Nătărău explică:

Văd că majoritatea respondenților nu văd lovitura din întrebare. Eroarea lor.

| Rhea44 a răspuns:

De ce da?

| Adrianadiafg a răspuns:

Dacă pui doar girofarul maxim este 130km/h pe drumuri cu limita de 50km/h. Dar dacă pui si piuitoarea nu mai ai limită #autobahn