| AlexandraAle121 a întrebat:

Îmi puteți recomanda niște cărți faine?

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Faine pentru ce vârstă?

| AlexandraAle121 explică (pentru sadrian46):

Gen de adolescenți. 17-18 ani încolo.

| sadrian46 a răspuns (pentru AlexandraAle121):

Jules Verne.

| Xox0 a răspuns:

Ce ai mai citit pana acum? Ce genuri?

| AlexandraAle121 explică (pentru Xox0):

Horor, unele și de dragoste.

| Xox0 a răspuns:

Unele carti horror de aici sunt ok: https://blog.carturesti.ro/carti-horror/
Vezi de ti-ar place stilul lui Edgar Allan Poe, Franz Kafka si Stephen King. Ar mai in genul mister: Portretul lui Dorian Gray, Frankenstein, Toba de Tinichea, Jurnalul Annei Frank.

De dragoste: Mandrie si Prejudecata, Jayne Eyre, Marele Gatsby, Lolita, Anna Karenina, Mic dejun la Tiffany, The Graduate, Splendida cetate a celor o mie de sori.

| andrey69 a răspuns:

Nimic nu se schimba pana cand tu nu te schimbi.