| meLyssa_9110 a întrebat:

Imi puteti spune ce ati face voi in situatia mea?big grin de obicei stiu ce vreau de la viata dar in momentele astea nu stiu ce sa ma fac sad de ceva timp am cunoscut un tip care dupa ce am refuzat sa accept sa fiu iubita sa din princina ca e cel mai bun prieten al fostului meu.(dupa foarte multe demonstratii ca el crede ca sunt ceea ce cauta si ma incadrez in fata perfecta pentru el), pentru a nu ma pierde a dorit sa ramanem bestfriends, am ajuns sa fim cei mai buni prieteni in aproximativ 2 luni, are foarte mare incredere in mine, discutam lucruri pe care nu le discuta cu nimeni altcineva (probleme financiare, afaceri, am acces la toate bunurile sale). el este in majoriatea timpului plecat in diferite tari iar cand se intoarce petrecem timpul impreuna (mancam, iesim in club, facem cumparaturi) si am hotarat ca anul viitor vom pleca amandoi in America.in momentul de fata s-a cam schimbat situatia.am inceput sa realizez ca m-am indragostit de el, cand
am hotarat ca este timpul sa-i spun l-am sunat sa ne vedem si s-a gandit ca daca tot ne vedem sa-mi prezinte noua sa achizitie laughing) (o tipa care se uita probabil doar dupa banii lui) bineinteles nu am putut sa ii mai zic atunci. l-am intrebat daca e serioasa relatia si a zis ca nu e ceea ce cauta dar se vede cu ea destul de des si evita sa vorbeasca despre asta.acum de cateva minute m-a invitat la mare, nu mi-a spus daca o va aduce si pe prietena sa iar intrebarea mea ar fi daca AR MAI AVEA ROST SA-i SPUN CE SIMT? in cazul in care-si aduce prietena la mare? daca n-o va aduce ii voi spune.

Răspuns Câştigător
| YunaFFX a răspuns:

Avand in vedere ca pentru respectiva persoana nu simte ceva serios, a-i putea sa-i zici ceea ce simti pentru el. La urma urmei, daca crezi ca e o femeie care are o relatie cu el numai pentru favoruri financiare n-ai de ce sa iti pese de ea. Important e ce simti tu. Eu zic ca e cea mai buna solutie nu numai pentru tine, ci pentru amandoi, dat fiind faptul ca are incredere in tine si ca te apreciaza. Multa bafta si sper sa-ti fie de folos.