| andreeaaa1 a întrebat:

Prietena mea cea mai buna s-a bagat cu fostul meu prieten pe care si acum il mai plac.In fine asta numai conteaza aseara ne-am certata si s-a despartit de el doar pentr a ne salva prietenia iar apoi sa impacat cu el si sa hotarat sa ramanem niste colege.Aseara am mai vorbit si am hotarat sa ramanem tot BFF doar ca ea sa numai stea cu el prin preajma mea fiindca nu imi prea face bine.Cum as putea sa numai am fiorul ala in somac cand il vad cu ea si sa realizez ca ce a fost intre noi a fost si numai este si sa il uit odata pentru totdeauna fiindca nu imi face bine.
Vreau sfaturi! FUndita

5 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna.

Personal, astea care se combina cu fostii[sau actuali, in unele cazuri.] nu mi se par prietene. E ok atata timp cat te intreaba, bai mai tii la flacau? Pot sa ma bag pe el?

Iar tu la randul tau sa fi sincera.

Nu inteleg de ce`i dai satisfactie. Ignora`i pe amn2. happy

| Adorable a răspuns:

Pai daca ea vrea sa iti faca rau tu ii dai satisfactie? Crezi ca daca ea iti face rau ii va fi bine? Va veni timpul candva cand va suferi si ea. Tu arata-i doar ca nu esti ca ea si demonstreaza-i asta!
Daca vrei sa il uiti, iesi mai des in oras cu prietenii, glumiti impreuna, mananca sanatos si dormi o perioada adecvata de timp.

| PinkTerror a răspuns:

Sfatul e simplu nu te uita inapoi. viata este lungaaaaa dar este groaznic de lunga cand intervin regretele si etc. gandeste-te ca a fost un motiv pentru care v-ati despartit si daca el a fost cel care s-a despartit de tine realizeaza ca te vrea sa fie cu tine... nu te victimiza si treci peste pentru ca daca el nu te vrea... atunci o sa fie inca 10 dupa colt care te vor. asa ca cel mai bun sfat care ti-l pot da este: nu te chinuii singura uita-te in stanga, uita-te in dreapta si apoi mergi drept inainte cei care vor sa fie cu tine vor venii dupa tinewinking iar restul, let them f**ca off

| andreeaaa1 explică:

Am uitat sa mentionez ca suntem in aceeasi scoala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sinteti cam batute-n cap sa ma iertati. Tie pentru ca inca iti face rau iar ea pentru ca se desparte pentru a "va salva prietenia". Ce de-a gesturi caritabile frate.De ce nu postezi asta la cauze nobile?