| DanaCherry a întrebat:

Imi puteti spune si mie niste citate si autorul care le-a scris? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Springflower2020 a răspuns:

Sunt două lucruri pentru care oamenii devin proști: banii și sexul. – Gregory House
•Am început să mă gandesc la ce mi-ai spus, că am tendința sa devin obsesiv. Acum sunt obsesiv în legătură cu obsesia mea. – Gregory House
Aş vrea să am curajul să redevin un nimeni, dar curajul acesta nu-i este dat oricui.(Mircea Cartarescu)
Nu-ti fie frica de perfectiune: n-o s-o atingi niciodata(Salvador Dali)
Gravitatia nu e responsabila pentru oamenii care cad in patima dragostei
Stiinta fara religie e incompleta. Religia fara stiinta e oarba
Cine n-a facut niciodata vreo greseala, n-a incercat nimic nou(Einstein)
Iubirea! Este apripa daruita de Dumnezeu sufletului, pentru ca sa urce pana la el.(Michelangelo)
Doar cei care indraznesc sa esueze pot obtine succesul.(F.R.Kennedy)

1 răspuns:
Apache
| Apache a răspuns:

. citatul meu favorit!
numai 2 lucruri sunt infinite, universul si prostia oamenilor! si daca de prima nu sunt asa de sigur, a doua e adevarata cu siguranta! ( albert einstein )