| Lenna a întrebat:

Imi puteti spune un regim de slabit? Va rog am cu 5-6 kg in plus si vreau sa le slabesc. Dau fundita.Multumesc Anticipat

4 răspunsuri:
| MisterKat a răspuns:

Salut! Ai consultat un medic nutritonist inainte de a iti pune aceasta intrebare? Daca te apuci de una singura sa incepi un regim de slabit atunci trebuie sa ai niste sfaturi de calitate din partea unui om cu experienta. Daca vei tine un regim alimentar iti vei slabi organismul iar dupa ce vei termina acest regim corpul tau va asimila mai repede hrana iar tu vei pune din nou pe tine, va fi un perpetum mobile(adica la nesfarsit). Spre exemplu, daca ai 1. 70 cm greutatea ideala trebuie sa fie intre 55-65 kg.happy

Multa Sanatate!

| M' a răspuns:

- Ora 8:00 - 1 cafea...
- Ora 10:00 - 2 oua fierte
- Ora 12:00 - 1 pahar suc de rosii
- Ora 14:00 - 100 g sunca sau 1 felie paine prajita
- Ora 16:00 - 1 mar
- Ora 18:00 - 100 g branza slaba Se slabeste 1 kg/zi.

Se slabeste 1 kg/zi.

| ediedi_3390 a răspuns:

Lenna scuzama dar nici eu nu stiu cum sa ma slabesc dar nu cred ca dupa ora 18 nu poti sa mananci nimic! pentrca daca nu minanci dupa ora 18 cind vei adormi tomacul tau va prelucra asa cum preluscreaza si ziua inseamna ca nu crede nici intr-o minciuna fi asa cum te-ai nascut!