| denisa_2911 a întrebat:

Imi spune-ti si mie cateva intamplari trasnite din copilaria voastra?happy

Răspuns Câştigător
| NoName0011 a răspuns:

Cand eram mica ma uitam la un film. cu unu care cica cand intra putea sa respire si pe nashappy. mica fiind. m-am gandit ca eu dc nu as putea? si bag capu in apa si trag apa pe nas .m-am speriat de mama foculuilaughing. credeam ca m-am inecat.nu mai incerc asa ceva niciodata

9 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Pai...momentele in care cadeam subit din picioare stand pe loc vor fi mereu omniprezente la persoana mealaughing, chiar si acumblushing.rolling on the floor)
Sau cum beam lapte cu paiul si ma innecam.rolling on the floor
Sau cum dansam eu cu parul in toate directiile si am cazut si nu mai puteam sa respirstraight face, asta a fost nasoalalaughing.
Copilaria mea a fost plina de julituri in genunchi si in coaterolling on the floor.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Cand eram mica ma lua tata de un picior si batea vacile cu mine laughing
Glumeam laughing

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Cand eram mica taiam orice pentru a face rochii la papusi... apogeul ...am taiat perdele mamei ca sa fac rochii de mireasa la toate papusile...am stricat rezervele de zahar (era pe ratie atunci) ca sa fac prajituri...Nu va povestesc ce figura a facut mama cand a vazut "grozaviile" mele... Iar cea mai gogonata...Am scris pe masina de cusut a tatei...cu majuscule P.A...cuvant pe care-l auzisem pe strada in drum spre casa ...si cum eram in clasa a I-a ...constiincioasa ca auzisem un alt cuvant... l-am imortalizat... dar nici nu stiam ce-nseamna...Ai mei au ramas cu gura cascata...intrebandu-ma daca stiu ce-nseamna si unde l-am auzit... Poate nu ma credeti, dar in viata mea n-am mai rostit acest cuvant in viata mea de atunci...

| juniper a răspuns:

Cand ploua afara si eram in spatele blocului cu tata, asta normal cand eram mica, curgea apa dintr-o teava si m-am spalat pe cap rolling on the floor, tata nici n-a observat, ca lucra la masina.

| Kidu a răspuns:

Pai, eram mica cu varmiu, si am amestecat intr-un castron acuarele cu apa...si am bagat acolo jucarii de plus, le "glazuram" cu acuarele si faceam modele pe peretilaughing

| NoName0011 a răspuns:

Si ...mai una. tot asa eram mica .era iarna .profesoru meu incerca sa bage pe foc (avand teracota in clasa) si cum stateam aproape de ea nu puteam sa intru .ca profu era acolo si baga pe foc ...si el striga sa fim toti la loc...si eu cand ii dau una peste fundlaughing sa il bag cu capu in teracotalaughing).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eram la bunici, la tara si aveau puisori de gaina, erau micuti, cateva zile. M-am gandit sa le fac baita intr-o craticioara cu apa, le-am facut, erau vai mama lor...cand a aparut bunica in zona, am aruncat apa din craticioara si i-am acoperit cu ea... i-a gasit morti. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand era tata mic m-a trimis sai cau nas sal boteze. Era iarna geroasa si am plecat de dimineata, descult, ca sa pot merge mai repede.Mergand asa, am ajuns la un iaz care avea apa inghetata si dupa ce m-am tras pentru ca picioarele mele alunecau ca niste patine am plecat mai departe. mergand pe drum am vazut un om care mergea cu picioarele in sus si am strigat la dansul. -mai dar nebun mai esti daca mergi ca neoamenii cu picioarele in sus, el insa ca raspuns imi zise ca mai nebun sunt eu pentru ca merg fara cap. Atunci mi-am amintit ca mi-am uitat capul la iaz, unde il pusesem jos ca sa nul lovesc daca alunec si cad. M-am intors mi-am luat capul si am plecat mai departe.Am mers cat am mers si am aju ns la un stalp.Pe stalp era scris''De aici in sus, e raiul''. Mam suit pe stalp in sus m-am suit, pana am ajuns in rai.La poarta raiului era de serviciu apostolul Mihail.Ma intrebat ce caut. Spunandu-i ce caut, el ma sfatuit sa ma duc la Sfantul Gheorghe, ca acela este liber azi.Mam dus la Sfantul Gheorghe si el s-a invoit.Am plecat acasa si asa l-am botezat pe tata

| IOana_9560 a răspuns:

Pailaughing)laughing)
cd mama plecalaughing
eu spargeam farfuriile laughing o bateam pe sora mea laughing) fugeam de la gradinita laughing)... si cea mai mare belea laughing) o scuipam pe educatoarelaughing) si veneam acasa big grin...
is multelaughinglaughing): laughing)
nu prea am timp acu kiss