| R00xy a întrebat:

Imi spuneti cateva citate care va plac?

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

„Fii tu însuți! Toți ceilalți sunt luați deja!" (Oscar Wilde)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Ea nu are puterea ta.Ea nu a avut vreodată putere.Ea nu a avut niciodată nimic altceva decât inimă."-Pe Aripile Vântului

| PersonajFictiv a răspuns:

"And to the rest of the world, God gave you them shoes
To fit you, so put 'em on and wear 'em
Be yourself, man, be proud of who you are "
-Eminem

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt o gramada dar am citit prostia asta de recent "Nobody knows your entire life story but you. They may have heard pieces of it, but no one will ever know you like the way you know yourself." Nu e "wow" dar merge.

| OldSoul a răspuns:

„Invinge durerea, razi cat se poate, caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte..."
"Daca lupti poti sa pierzi, daca nu lupti ai pierdut deja."
"Succesul se ascunde in ambitia de a nu renunta."
„Daca nu stii încotro te duci, orice drum ai lua te va duce acolo."
„Când viata iti impune limite, depaseste-le!"

| munteanuionvictor a răspuns (pentru OldSoul):

Sunt foarte bune și încurajatoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" Cercetarea stiintifica a bolilor a progresat intratat de mult ca e aproape imposibil sa gasesti pe cineva perfect sanatos.

Secretul genialitatii sta in a conserva spritul de copil pana la batranete, aceasta insemnand a nu pierde niciodata entuziasmul. " A. Huxley

" Daca ataci replica unui prost, risti sa te trezesti cu tot prostul in discutie. " N. Iorga

| SilentRain a răspuns:

Viata nu inseamna
s-astepti ca furtunile sa treaca
Tre' sa inveti sa dansezi in ploaie, leoarca

| HadesSs a răspuns:

''Daca nu poti sa faci un bine, macar nu fa un rau''.

| homosapiens a răspuns:

Doing something wrong or bad is not why you get punished. Being small is!
http://www.psychopathicwritings.com/search/label/Childhood

| GoldenZenith a răspuns:

"Pe buzele ei mi s-a născut sufletul."
"Am fost condamnati la viață!"
"Un diamant ce va cădea în noroi, întotdeauna va fi un diamant."

| Nevroza a răspuns:

"Musafirul care pleaca devreme, a furat ceva"

Vorbind serios- citatul din numele meu, a lui Nietzsche si "Când vulturii tac, papagalii încep să trăncănească" a lui Churchill.