| Florescu_Paul_1997 a întrebat:

Imi ziceti niste povesti de groaza dar fara link? Puteti sa/mi dati si intamplari de-ake voastre

Răspuns Câştigător
| BiancaBaby a răspuns:

Asta mi s-a intamplat mie si catorva prieteni anul trecut

Eram la cea mai buna prietena si acasa ne uitam la un fim cand in camera intra fratele ei mai mic cu un prieten.Isi luase o masina cu telecomanda si ramasese fara baterii, a venit sa ne intrebe pe noi sa vada daca avem
A lasat masina pe podea si telecomanda pe birou si s-a dus in alta camera sa caute baterii. Dupa ce au iesit masina a inceput sa mearga singura, prima data am crezut ca baietii se joaca cu noi dar dupa au venit si ei si au vazut ce facea masinuAm mai asteptat putin sa vedem ce se intampla dar nu a mai facut nimic.

Dupa de afara se auzeau bocete deoarece la 2 case murise un vecin care ers foarte artagos si erau zvonuri ca inainte sa-si dea duhul a jurat ca va bantui pe toata lumea ce l-a enervat vreodata. Atunci eu ii aduc aminte pritenei mele de asta si ea incepe sa se sperie si pielea i se facu de gaina.
Am iesit afara sa vedem daca au plecat, ei plecasera dar parca se simtea un aer rece si o liniste de mormant.Prietena mea si-a adus aminte ca si noi l-am luat peste picior de cateva ori pe omul care murise.
Dupa am fugit imediat in casa unde baietii stateau incremeniti in pat si se tineau un brate de frica pentru ca masina o luase razna si mergea de una singura.
Ne-am dus langa baieti si am inceput sa tremuram si noi, dupa din bucatarie se auzi un zgomot ciudat ca niste oale si tigai ce cadeau, dar eram singuri acasa.Ne-am luat inima in dinti si am mers cu toti sa vedem ce este. Dar nu era nimic, iar apoi afara se auzi un suierat, atat de puternic de parca eram intr-un cimitir.
Ne-a fost rea frica sa iesim asa ca dupa ce am incuiat usa de la bucatarie si cea de la camera prietenei mele si ne-am ascuns toti in camera parintilor ei sub patura si am inceput sa tremuram. Din camera alaturata se auzea cum masina se lovea de usa doar ca sa iasa, din bucatarie se auzea zgomotul de oale si tigai iar de afara se auzea cand suieratul de cimitir cand linistea de mormant.

Toti tremuram de frica si nu stiam ce fa facem. Dintr-o data nu se mai auzi nimic, doar clanta usii de la camera cu totii am incremenit si nu mai aveam nici macar puterea sa tremuram, apoi se inchide usa si cineva se apropia de pat, ne trage patuira din cap si noi incepem sa tipam de frica dar dupa vreo 10 secunde ne facem curaj si ne ridicam capul sa vedem cine este, era mama prietenei mele care tocmai se intoarse de la servici. Cu totii am luat-o in brate si dupa i-am povestt tot.
Ea s-a dus a luat masina in mana pentru a ne arata ca nu este niciun pericol.Pe moment am crezut-o dar noi tot nu ne puteam explica cum de masina ne urmarea si de unde venea sunetul acelor oale
Nimeni nu ne-a crezut dar noi stim ca a fost o intamplare cat se poate de reala.

| Florescu_Paul_1997 explică (pentru BiancaBaby):

O poveste de groaza cu adevarat.Multumesc mult pentru ajutor.