| drakudark a întrebat:

In Bucuresti merita sa te muti in chirie sau credit? Vreau argumente

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Da sa vezi daca iti place daca vrei sa ramai si apoi da sa iti iei credit...Sau poti sa faci asta direct daca esti sigur ca vrei sa te muti acolo definitiv e irelevant oricum platesti pe luna doar ca diferenta face ca la credit casa e a ta dupa ce ai terminat cu rata

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In Bucuresti nu merita sa te muti.

| Freya1 a răspuns:

Cel mai bine este sa iti iei casa ta cu bani jos dar daca nu este posibil atunci ai celelalte doua obtiuni de care te poti folosi oriunde esti in tara.
Chirie daca iti iei poti sa o iei la 100 la 200 in ce zona vrei si sa te muti cand vrei dar creditul daca il faci chiar daca il platesti lunar posibil sa platesti mai putin decat la chirie si taxe si totusi e casa ta si ramane casa ta

| drakudark explică (pentru Freya1):

Pai vreau sa rămân acolo, deci ar fi mai bine sa stau câteva luni cu chirie, sa mă acomodez cu orașul și după credit?

| Freya1 a răspuns (pentru drakudark):

Da sa vezi daca iti place daca vrei sa ramai si apoi da sa iti iei credit...Sau poti sa faci asta direct daca esti sigur ca vrei sa te muti acolo definitiv e irelevant oricum platesti pe luna doar ca diferenta face ca la credit casa e a ta dupa ce ai terminat cu rata

| CodreanuC a răspuns:

Eu nu sunt din Bucuresti dar. in chirie as alege pe timp limitat si credit nelimitat