| anonim_4396 a întrebat:

In ce ti-ai masura timpul, daca nu ar exista unitatile de masura actuale (ore, minute, secunde...)?

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

In dezamagiri? hmm...

April
| April a răspuns:

Ar fi mult mai simplu:mi-as masura viata dupa cele trei mari predispozitii ale sufletului:JOACA, IUBIRE, INTELEPCIUNE.Nu e meritul meu ca le-am descoperit, ci al lui Blaga, dar mi le insusesc fiindca, poate, mai mult decat atata nici n-ar trebui sa stim.Precum oamenii din vechime care n-aveau orologii...

Elianna
| Elianna a răspuns:

Dupa umbra soarelui (rasarit, apus), cantatul cocosilor dimineata, senzatia de foame, de somn,

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Nu l-as mai masura! m-as trezi cand am eu chef si nu m-as mai duce la servici!tongue

| Roby67 a răspuns:

In tigari.
Cat e ceasul? Aproape de a 6-a tigara. happy

| lostcontrol12 a răspuns:

Atunci cand sunt cu iubitu meu in fericire, in dragoste.si atunci cand sunt acasa in cat de plictisita sunthappy

Răspuns utilizator avertizat
| LucianaaaX a răspuns:

Ar fi bine sa nu fie masurat de nimica.Ca sa dorm cand vea si sa ma trezesc cand vreau.Si asa o sa pierd notiunea timpului si nu o sa mai stiu cand e ziua mea devil

Si nu mai imbatranesc \:d/
Si nu o sa fac niciodata 20 de anihee hee