| Forza4Milano a întrebat:

In dupa-amiaza asta parintii m-au lasat sa imi cumpar o punga cu bomboane(cu chiu cu vai i-am convins dar ma rog). Ajung la coada o femeie ma lasa sa stau in fata ei pentru ca aveam oricum doar o punga cu bomboane deci de ce sa astept atat de mult. I-am multumit si dupa am ajuns la casierie, punga din pacate costa 7.29 iar eu aveam doar 5 lei la mine. M-a ajutat un domn foarte politicos si a dat 5 lei in locul meu (chiar daca nu trebuia atat) iar dupa am vrut sa ii dau si eu niste bani dar a refuzat. Pe drumul spre intoarcere ma gandeam,, Doamne ce norocos am fost azi sigur a fost o zi extrem de binecuvantata,,. Ajuns acasa ii povestec mamei toata intamplarea si ea incepe sa se enerveze : DE CE DRACU CERSESTI DE LA OAMENI?! ASA TE-AM INVATAT?
-Mama dar eu ti-am zis ca nu ma prea incadrez cu banii de ce nu mi-ai mai dat 3 lei in plus?
-CUM INDRAZNESTI? 2 saptamani fara dulciuri!
M-ai facut de ras trebuia sa te bat atunci cand trebuia acum e prea tarziu.
-mama...
-TACI SA NU TE AUD!
Voi cine credeti ca a gresit eu sau mama ca nu a vrut sa imi dea suficienti bani?

Răspuns Câştigător
| IgnatVictor a răspuns:

Salut.
Prețurile sunt afișate în fiecare supermarket. Încearcă să fii mai atent când alegi un produs. Spun asta din proprie experiență. Pentru că, la un moment dat, eram în Kaufland și voiam să cumpăr o apă cu vitamine. În momentul acela eram pe fugă, căci trebuia să ajung undeva și nu voiam să întârzii. Am luat sticla de pe raft și, ca un netot ce sunt, am verificat prețul doar așa, într-o doară. Am văzut că costa 3 lei. Era bine, pentru că aveam 3, 5 lei în buzunar. Când ajung la casă și îmi scanează produsul văd că trebuie să plătesc 5 lei. Mda... vorba graba strică treaba chiar e adevărată. De atunci mi-am spus să nu mă mai grăbesc niciodată când e vorba de verificat prețul produselor. Mai bine petrec câteva minute în plus privind la etichete decât să mă fac de râs acolo. Îți recomand să faci la fel.
O seară bună! happy

9 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

DE CE i-ai zis mamei tale asta?! Nu trebuia sa-i zici daca ii stiai deplasati pe parinti.
Astea nu se zic.

Ai gresit ca i-ai zis, si mama a gresit ca nu ti-a dat suficienti bani, asta clar. Trebuia sa-ti dea ca lumea, nu sa se ajunga sa-ti dea altii bani, tu oricum nu ai cerut, ti s-a dat din bunavointa, si nici asta n-a inteles mama ta.
Ea s-a facut de ras, ca eu de ex care am aproape 44 ani si pot fi parinte, de ea rad, nu de tine.
Ca ea te-a adus in situatia sa-ti dea altii straini bani.

Ti-as fi dat si eu de placere daca vedeam, insa ti-as fi spus sa NU zici acasa asta, ca imi inchipuiam de ce nu ai bani, si imi inchipuiam ce iese daca ziceai ca ti-am dat.
Ca un parinte care face asa, e clar ca are mari probleme.

Invatati-va fratilor sa va vedeti interesul, nu mai turnati tot, fiti mai diplomati, mai smecheri, cand vedeti ca nu aveti cu cine comunica si cu cine face chestii.

| Iote a răspuns:

Tu!
Cand ai luat punga de pe raft, stiai cat costa. De ce ai mai luat-o?

| Forza4Milano explică (pentru Iote):

Pentru ca a aratat pe pret ca e 4 lei eu de unde sa stiu daca in magazinul LIDL preturile nu sunt afisate

| Iote a răspuns (pentru Forza4Milano):

Continui sa minti. Intru si eu in Lidl.

| Forza4Milano explică (pentru Iote):

Treaba ta eu atata am vazut pretul nu stiam ca atata costa

| anonim_4396 a răspuns (pentru Forza4Milano):

Preturile sunt afisate intodeauna la toate supermarketurile singura problema daca produsele sunt asezate gresit pe raft

| Catrice a răspuns (pentru Forza4Milano):

Cel puțin aici, la lidl prețul e afișat deasupra produsului, nu dedesubt. Dacă nu te-ai uitat la preț sa vezi la ce e, aia e.

| Mosotti a răspuns (pentru Iote):

Nu asta e ideea ca nu era pretu ala de la raft, ideea este problema pe care a relatat-o.
A luat-o ca-si dorea acele bomboane, e f simplu.

| Mosotti a răspuns (pentru Forza4Milano):

N-are nimic, in final a iesit bine, ti-ai luat bomboanele.