| anonim_4396 a întrebat:

Am observat ca in general femeile sunt mai credincioase decat barbatii. Oare din ce cauza?

16 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Raniia a răspuns:

Îndatoririle femeii sunt mai sacre, mai sfinte.

| harciog a răspuns:

Singura explicatie sta in regnul animal si observa relatiile majoritatii animalelor in perioadele fertile.

| AndyIQ a răspuns:

Probabil firca de moarte si placerea de a treai.

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Depinde de caz, si de mediul in care au trait si educatia care au primit-o., si mai alese de conceptiile pe care le au

| ioana1704 a răspuns:

Femeile sunt mai credule! cred toate prostiile care le spune popa, nu citesc biblia si tin tare mult la obiceiuri la ce au invatat de la " mama ". asta e! daca ar citi, daca s-ar uita si la emisiunea lui Oreste si ar gandi mai mult, n-ar fi asa!

Răspuns utilizator avertizat
| CosminRR a răspuns:

Asta crezi tu? ti se pare...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ti se pare tie eu am observat ca barbati sunt mai buni mai darnici iar femeile mai zgarcite, ca fac teatru la bise te inteleg da nu cred ca mai credinsoase ca noi poate mai credule sa creada in basme asta e si dovedit de stinta

| bobby90 a răspuns:

Femeile pacatuiesc mai mult decat barbatii!

| rockbladon a răspuns (pentru bobby90):

Si asta doar pentru simplu fapt ca sunt femei!

| Emanon2011 a răspuns (pentru rockbladon):

Nu mai este un pacat sa fii femeie deoarece Eva ( femeie) a pacatuit iar atunci cand Maica Domnului l-a nascut pe Iisus (facand ceva bun pentru Dumnezeu) a restabilit,, balanta''. Apropo toate aceste observatii fara suparare (asta pentru cultura ta).

| bobby90 a răspuns (pentru rockbladon):

Exact!

| Gamers a răspuns:

Se roaga sa ramana tinere si frumoase laughing