| sdfsfsdfsdfsdf a întrebat:

In Moldova, moldovenii se uita la televizor la aceleasi programe ca noi romanii(pro tv, antena 1 etc) sau au propriile programe?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Exista posturi romanesti care emit si in Rep. Moldova (Protv Chisinau, TVR Moldova), dar au si canale tv autohtone (publice si private, inclusiv in limba rusa).
Daca au satelit si platesc, pot vedea ce post tv doresc ei (unele sunt gratis, altele cu plata).

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Se uita online pe net

| danbnz a răspuns:

Au parte si de luna ca a noastra... doooh!

| sdfsfsdfsdfsdf explică (pentru danbnz):

Pai daca impartim globul cu ei si ne mai sunt si vecini mi se pare normal sa impartim luna de pe cerhee hee

| Yuoia a răspuns:

In Moldova, moldovenii au aceleasi programe ca in toata Romania.
In Republica Moldova, au propria grila. Ca fiecare tara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au propriile canale TV ca orice tara