cami
| cami a întrebat:

In prezent, ce carte cititi?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Maigret se inseala.

43 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Un om norocos de Octavian Paler, stau in pat si-o am langa mine. acum vreau s-o continui.

| Flav a răspuns:

Iti dau sa te uiti pe niste poezii fascinante :
http://www.poezie.ro/index.php/poetry/118352/index.html
http://www.bizcar.ro/Octavian_Paler_Avem_Timp.php
http://www.askmen.ro/Interviu_cu_Dumnezeu_Octavian_Paler-a2526.html
Ca, carti iti pot recomanda multe, dar e obositor sa citesti pe internet. Cel putin, pentru mine e :)
http://www.scribd.com/doc/206794/Paler-Octavian-Viata-pe-un-peron - My Favourite
MaI poti incerca Autoportret in oglinda sparta, Un om norocos, Convorbiri literare, dar altceva cand citesti de pe-o carte;))

nony
| nony a răspuns:

Kama Sutra, vreau sa devin un ¨zeu¨ al sexului, un guru atotstiutor laughing
Hi hi. dau si lectii in privatwinking
Ok, acum hai sa-ti spun.Nu prea am mai citit de vreun an si ceva o carte buna sad munca mi-a ocupat o buna parte din timp plus faculatea.
Dar stiu sigur ca ultima carte care m-a impresionat este ¨Monte Cassino¨-Sven Hassel. Face parte dintr-o serie de 14 carti.
Un scriitor care a fost in al doilea razboi mondial.Prin cartile astea ne descrie exact misiunea care au avut-o si peripetiile prin care au trecut.Recomand cu placere.Nu mancam cu orele cand ma apucam de citit big grin.

cami
| cami explică:

@Brigitta, ce tare! vreau si eu cartea aia love struck. e prea interesanta, asa-i?
@bunny, mi-am luat azi de la biblioteca "Al doilea GRAAL" de Boris von Smercek si ma mai "omor" si cu "Voi scuipa pe mormintele vostre" de Boris Vian.

@Flav, l-am tot cautat pe Octavian Paler. Am gasit o carte, care avea mare titlul "Octavian Paler"+ imaginea sa, m-am uitat peste ea, am rasfoit-o putin si am dat de scrisori.Scrisorile prietenilor care-l stimau, sau ceva in genul asta. Pe astea le citesti? vreau si eu titlurile povestilor lui O. Paler.

@bunny, asta-i thriller?

cami
| cami explică:

@Brigitta, ce tare! vreau si eu cartea aia love struck .. e prea interesanta, asa-i?
@bunny, mi-am luat azi de la biblioteca "Al doilea GRAAL" de Boris von Smercek si ma mai "omor" si cu "Voi scuipa pe mormintele vostre" de Boris Vian.

@Flav, l-am tot cautat pe Octavian Paler. Am gasit o carte, care avea mare titlul "Octavian Paler"+ imaginea sa, m-am uitat peste ea, am rasfoit-o putin si am dat de scrisori..Scrisorile prietenilor care-l stimau, sau ceva in genul asta. Pe astea le citesti? vreau si eu titlurile povestilor lui O. Paler.

@bunny, asta-i thriller?

cami
| cami explică:

@Tanathoos...ma speri thinking " sa nu te atingi"...parca imi spui de "Cartea fara nume"-cine o atinge moare...Sincer, am avut sansa s-o rasfoiesc, dar...am avut o retinere.

@Flav, iti raman recunoscatoare happy. Ms frumos! Chiar de data viitoare, o sa incep sa-l citesc pe Paler.

cami
| cami explică:

@NoGod... straight facestraight facestraight face de ce ne faci asta?

cami
| cami explică:

Cum @Ana Simion, ca pana acum erai @Andrei Spoiala raised eyebrows?

daniela
| daniela a răspuns:

Elevul Dima ditra saptea

| Parintele a răspuns:

Biblia.

| Parintele a răspuns:

Cami. e a treia oara acum cand citesc biblia.de fapt o studiez. Daca sunt ateu nu inseamna ca nu am voie sa citesc "cartea cartilor"... trebuie sa siu si eu cum gandeste dusmanul.

| Gregory a răspuns:

Buna! Felicitari pentru intrebare. In ziua de astazi mai rar citim. Eu in prezent citesc carti cu tematica religioasa.

| ioanaa a răspuns:

Jeg - Irvine Welsh

| ioanaa a răspuns:

@nosygar : eu am vazut filmul. cartea cum e?

| Brigitta a răspuns:

Partea a 4a din seria Amurg, de Stephenie Meyerhappy Se numeste Breaking Dawn.

| Brigitta a răspuns:

@cami da, e captivanthappy Daca vrei iti trimit cartile pe mail, dar sunt in engleza pdf sau audiohappy

| andreea8888 a răspuns:

Legislatia rutiera!happy

| nellyneliana a răspuns:

Mihail Bulgakov "Maestrul si Margareta"happy

| Dorinel a răspuns:

Capra cu 3 iezi

| ejaxz a răspuns:

Enigma Otiliei, Ion -in paralelbig grin

| Diva a răspuns:

Cimitirul animalelor de Stephen King

| Diva a răspuns:

Cimitirul animalelor de Stephen King

| Yly a răspuns:

Timpul sa spui adio

| Ξ ╚»◘ мєℓ²y ◘«╗ Ξ a răspuns:

Clubul mortilor a3a parte din seria vampirii sudului

blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

"Asasini si asassinate care au schimbat istoria lumii " de la Saptamana financiara-sunt pe sfarsite si am inceput si "Caterina de Medici "

| Razvy197 a răspuns:

Amintiri din copilarie-ion creanga si altele

| eu_4161 a răspuns:

Pai in prezent nu citesc nici o carte...pentru ca abia am terminat cartea "Coliba unchiului Tom"...este o carte foarte frumoasa. ...este pe locul 2 in preferatele mele...pe locul 1 este "Singur pe Lume"

| marria a răspuns:

Am terminat ieri Umbra de John Saul...incitanta cartebig grin
acum nu mai citesc decat cursuri de arhitectura ca se apropie admitereahappy