| razadeluna a întrebat:

Ce carte cititi in prezent, si despre ce este vorba in carte?

6 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

"Romanul adolescentului miop" de Eliade.
Despre ce e vorba? Pai Eliade povesteste despre adolescenţa sa, cand s-a hotarat sa scrie o carte. Mai multe detalii nu dau, ca poate sunt si altii care vor sa o citeasca si nu vreau sa le stric surpriza.

| MaliciousDeath a răspuns:

Am inceput si am terminat azi "Fura ca un artist" de Austin Kleon si "Melancolica moarte a Baiatului-stridie(si alte povestiri)"-Tim Burton.
40%texte,60%imagini.Nu ma judeca.:´D

| Vans a răspuns:

Mândrie şi prejudecată de Jane Austen

| Clauvdgg a răspuns:

Fratii Kamarazov de Dostoievski.
Abia am citit cateva capitole, cred ca e vorba mai mult despre unul dintre acesti frati, Aleoșa. big grin

| AOLEVRIC a răspuns:

In prezent nu se prea citeste.

| daniellle a răspuns:

Crimă şi pedeapsă - Dostoievski.
Citeşte şi vei afla despre ce e vorba. happy