| Artemesia a întrebat:

Ce carte cititi in prezent? In cat timp credeti ca o veti termina?

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

In prezent citesc Enigma Otiliei si cred ca o termin in cateva zile.Eu citesc foarte repede de obicei.Am ajuns pe la jumate.Cartea e draguta.
Dupa aceea o sa citesc Scrisoare de dragoste sau Invitatie la vals de Mihail Drumes amandoua.Am auzit ca sunt superbe.
Tie iti urez spor la citit!

17 răspunsuri:
| babyblue a răspuns:

Citesc ''Numele trandafirului'' de Umberto Eco.
Hm...nu e genu' meu, dar e destul de interesanta.
Mai am mai mult de jumatate de citit. Poate o termin anul' asta.

| babygyrl a răspuns:

Acum citesc Romanul adolescentului miop de Eliade...Cred ca saptamana asta o termin. Dupa am de citit Corigent la lb romana de Minulesc pentru scoala. Uh ce citesti?

| AlexaS a răspuns:

Domnisoara Cristina si mai am doar cateva pagini de citit cred ca maine o termin

| Daniel123 a răspuns:

"Castelul Palarierului " am citit jumatate saptamana asta si cred, ca acum, ca o sa incep scoala in 2 saptamani o termin!

| Artemesia explică:

Eu, in prezent citesc "ENIGMA OTILIEI" (http://carti-audio-romana.web-center.ro/......omana.jpg) si cred ca o voi termina in cel mult cateva luni(deoarece am mult de invatat pentru scoala).

| Artemesia explică:

Draga Emmax, eu am mentionat mai sus ce citesc acum ( "Enigma Otiliei" de G. Calinescu ).

| AdeeLinee a răspuns:

Buna!
In prezent citesc Femeia din umbra de Victoria Holt.Este roman.Il voi termina in trei zile:*

| r2d2 a răspuns:

Eu citesc in prezent "Cantecul Nibelungilor (originalul), "Memoriile unei gheise" si volumul 10 despre China din colectia National Geographic Traveler publicata de ziarul Libertatea parca, numai stiu sigur. "Cantecul nibelungilor" este pentru scoala si avand in vedere ca mai am cam 200 de pagini nu cred ca o sa o pot prezenta maine. Celelalte 2... e cam rusinos ceea ce o sa scriu putin mai jos. "MUG" am inceput-o in vara anului trecut, si desi este o carte minunata tot mai am vreo 100 de pagini. Sper ca pana la primavara sa o termin laughing Cat despre China tot asta vara am inceput sa o citesc si abia am citit 63 de pagini. Poate o sa o termin pana la vara.

| RoxYuuKikyo a răspuns:

"Eclipsa " din seria Amurg a lui Stephanie Meyer. Am citit si celelalte doua carti "Amurg" si "Luna noua".

| Jenny23 a răspuns:

Citesc 'Amintiri Din Copilarie' de Ion Creanga. cred ca voi citit tot in o saptamana.

| FallenHero93 a răspuns:

Eu (re)citesc Aventurile lui Sherlock Holmes. Mi-au placut dintotdeauna povestile cu detectivi. Ma rog, nu dintotdeauna, de cand m-am deprins cu lectura big grin Pai cred ca in 2 saptamani o termin, pentru ca acum incepe si scoala si nu prea o sa mai am timp sa citesc...

| vladvlad23 a răspuns:

In prezent nu citesc nici o carte si o voi termina acum.

| Kraxy a răspuns:

Eu citesc cartea pinochio de 2 zile
mai am 8 pagini si o termin deci cred ca maine sau poimaine
funda?:d

| Eusuntaici a răspuns:

Buna! Eu citesc Contele de Monte-Cristo.Cred ca o voi termina la anul'.laughing[Are 3 volume]Tu ce citesti acum?

| kassy25 a răspuns:

Invitatia la vals de Mihail Drumes. O voi termina maine. Azi am terminat Cismigiu & comp. de Grigore Bajenaru - superba, ti-o recomand.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Shogun - 2 sau 3 luni

| DiavolitzaZambesteLaAparat a răspuns:

Amintiri din copilarie

si de terminat... eii haaa. peste vreo 2-3 ani :)))

dai te rog frumix clik pe : http://cerculet.com/u.php?user=yoyo