| Gusticel a întrebat:

"In Romania, cerem ca legea sa fie aplicata cu duritate numai cand e vorba de ceilalti, nu si de noi."

Ce parere aveti despre aceasta afirmatie? Este sau nu adevarata?
Unde va duce cu gandul? happy

Răspuns Câştigător
| Jus7t a răspuns:

M-a dus cu gândul la ceva ce am citit pe nlp mania și mi-a rămas în cap : "este interesant ca pentru o fapta violenta comisa de altii, oamenii cer dreptate. Dar pentru o fapta violenta comisa de ei insisi, o sa ceara iertare"

3 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

La politicieni, legea e pentru fraieri, adica pentru populatia basic, pentru burtosii si gusatii din politica legea n-are mama, fac ce vor, oricand vor, stiu si ei ca nimic nu li se poate intampla. Chiar si acum ma ia rasul cat tupeu nesimtit au sa isi dea pensii speciale nefacand nimic ))) iar un om de rand care a muncit toata viata lui are o pensie de abia ii ajunge sa faca cumparaturile pe o luna pentru ce are nevoie, sa nu mai vorbesc de persoanele bolnave din tara care sunt aproape ignorate de catre stat.

Cat despre intrebarea ta, ar veni asa ''mai bine sa moara ma-sa decat mama''.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Foarte adevarata.
ma duce cu gandul la oricare dintre noi ca toti avem instinctul sa incercam sa scapam. conteaza cat ascultam de el

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Deci daca ar fi o lege utila noua, in persoana si am vrea sa tina mai mult... nu am cere sa fie aplicata cu duritate?