| StrongHeart a întrebat:

In Romania,se va pedepsi pirateria, pe viitor?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Niciodata, in america si UK te prind daca faci seed vin la tine acasa si iti confisca pc sau leptopul apoi gaseste ce ai descarcat, in uk puscarie de 5 ani sau amenda de 10.000 lire parca. In usa nu stiu cum e cu amenda.

| RAY a răspuns:

Dar se pedepseste si acum, nu a voie sa vinzi ceea ce ai descarcat sau sa faci uplod cu materiale copyright

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Treptat aspecul drepturilor de autor și implementarea legală pe Internet va deveni o preocupare la nivel european, și se vor emite legi si recomandări pe care va fi nevoită să le respecte și România.

| Drimmero a răspuns:

Ahtiatii statului sunt prea turbati, e inuman sa iei pentru piraterie care e inofensiva pe langa alte nenorociri o caruta de ani de puscarie,, practic altii omoara si iau cat vei lua si tu pentru 2 jocuri downloadate de pe internet,, 2 filme si tot asa. O prostie de lege, adevaratele probleme ale lumii sunt incuiate cu lacate si raman acolo.

| mgtow a răspuns (pentru Drimmero):

In Anglia 5 ani de puscarie daca te prinde cu continut piratat, aia chiar au probleme cu capu

| Drimmero a răspuns (pentru mgtow):

Nici nu ma astept la altceva de la englezi si americani.

| RainmakerX a răspuns:

Blah blah, ar fi bine daca asta ar fi cel mai rau lucru de pe internet.
Intai sa le vaneze pe celelalte si dupa mai vedem.

Cel mai probabil o sa se incerce candva la nivel mai mare insa o sa dureze destul pana o sa poata face ceva.

In alta ordine de idei, cei care pirateaza la scara mare stiu cum sa se protejeze deci nu o sa fie prinsi. Cine se pricepe o s-o faca in continuare, cu orice fel de restrictii.

| gogu220 a răspuns:

Dacă se va ajunge să se pedepsească pirateria în RO ar trebui pus un gard de jur împrejurul graniţelor şi oprit internetul.

| sadrian46 a răspuns (pentru gogu220):

Nu este nevoie. Internetului nu poți să îi pui granițe. Dar se pot îngrădi pirații cu legi, ca la navigația pe mare.

| Ionut_Pavel_1993 a răspuns:

Cred ca se pedepseste si acum doar ca nu prea se fac reclamatii si nici autosesizari.