| Joker3134 a întrebat:

În timpul comunismului eram mai putine infracționalități ca acum? Dacă da, de ce?

Răspuns Câştigător
| Maia55 a răspuns:

Erau și atunci. Atunci furatul era în floare din câte am auzit, dar atunci nu erau difuzate la TV ca acum, iar oamenii de rand nu aflau de existenta lor

2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Pentru ca elevii invatau mai bine la scoala si erau preocupați sa ucidă incultura, asociată cu sărăcia care ne poate afecta pe toti! Adulții erau obligați să muncească, sa produca, si unde e prosperitate si ordine e mai multa liniste.

| oglindasultanului a răspuns:

Ce infractiune, omu de rand nu avea voie sa fie atat de nesimtit, iar celui educat i se permitea sa abuze. Cam asta era diferenta, exact invers de ceea ce se intampla acum.