| Hadysee a întrebat:

Cum se traia in timpul comunismului? Cum ati traiit voi aceasta experienta?

Răspuns Câştigător
| stejara2 a răspuns:

A fost o experienta care mi-a marcat viata, atat copilaria cat si adolescenta. Era greu negasind alimente, fiind cenzura atat la presa cat si la libera exprimare in comunitate.Era greu in unele chestii, dar fata de azi, viata era mai simpla, mai usoara, nu eram asa stresati ca acum, ne bazam pe un serviciu, pe un apartament ceva. Acum? Pai numai cand te gandesti caiti cres copii si nu ai cum sa le oferi o casa te apuca groaza, nu mai zicem de un servici sigur.
Am avut in ciuda tuturor lipsurilor o copilarie frumoasa, plina de amintiri frumoase pe care nu le-asschimba cu nimic!

1 răspuns:
| tofifizing a răspuns:

Http://www.comunismulinromania.ro/ tot ce vrei:D si please ajuta-ma si pe mine la intrebarea mea!