| Joker3134 a întrebat:

In timpul comunismului oltenii erau cei mai bogati? si 2.Clujul,Timisoara,Arad cum erau?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Te intrebasem ceva, nu reacționzi, doar intrebi la foc automat?

| DoarBogdan a răspuns (pentru sierra1):

laughing
E pus pe modul go on. Si nimic nu il poate opri :O

| sierra1 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Da, pare că s-a blocat

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

În timpul comunismului, evreii erau bogați. Iar securitatea stătea "geană" pe ei.
Mai erau nepoți pe ici-colo, protejați inclusiv de cei din partid, care învârteau bani și mai ales "marfă interzisă" (alimente sau produse străine); după revoluție, mulți au decăzut, pentru că la muncă sunt 0. Alții au continuat comunismul, cu politica de stânga și funcții bugetare.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Stai sa o intreb pe bunica.

Si am trezit-o din somn pentru tine, deci...
Cica nu chiar. Existau fel si fel de oameni in fiecare teritoriu.