| anonim_4396 a întrebat:

De o vreme incoa, tot am visuri ciudate. Ca de exemplu, ma duc la o inmormantare si a la noapte il visez, in sicriu, dormind cu mine. Asta visez de fiecare data cand ma duc la mort. Este foarte infricosator si groaznic! Inca un vis de al meu, care este infricosator: am visat ca a iesit, din PC, un monstru foarte urat! Avea craniul rupt in doua, cu sange la un ochi si celalalt sange albastru, si mergea in branci. A venit la patul meu si m-a luat si m-a dus la el acasa, apoi mi-a spus: "cand vrei sa mori"? Nu ma uit la filme de groaza des. Nu sunt fascinata de ele. Ce credeti ca au provocat aceste visuri? Va rog sa imi dati un raspuns!

Răspuns Câştigător
| NeveR GivE uP™ a răspuns:

Uite, ce cred eu este ca stai uneori prea mult la PC ( sau poate ma insel). Dar in vis te gandesti ca tu controlezi totul, e visul tau nu al altora, gandeste-te ca, daca vine acel monstru, sa iti apara un topor sau ceva in mana, si se va intampla, pentru ca tu controlezi toutul.Eu sper ca te-am ajutat.

7 răspunsuri:
| Woofy a răspuns:

Buna Iulia:*. ar trebui mai intai sa te gandesti aceste lucruri nu sunt reale.se petrec doar in imaginatia ta.
Stiu cum e si eu aveam astfel de vise si ma trezeam mereu noaptea si incepeam sa plang si asta numai din cauza unu film de groaza care m`a speriat foarte tare.ptr o vreme nu te mai uite deloc la filmele de groaza.si fi mai stapana pe tine pentru ca ele nu exista.:*

| mihaelabr a răspuns:

Si eu aveam un vis care se tot repeta aproape in fiecare saptamana: visam ca eram cu toata familia mea intr-o piramida si ii vedeam pe toti murind, adica cadeau in capcane si nu ii mai vedeam si la sfarsit cadeam si eu si apoi ma trezeam. nu am mai visat asta de aprox. 2 ani dar stiu ca visam chestia asta ft des si deja ma obinuisem. iar cand ma uitam la filme de groaza nu visam dar adormeam ft greu si imi venea mereu in minte imaginile respective ( morti sange etc) deci eu iti recomand sa nu te mai uiti la filme de groaza sa te inchini inainte sa te culci si sa incerci sa nu te mai gandesti la chestia asta mult noroc!

| ρυccα a răspuns:

Bunika mea stie ce inseamna visul asta si inseamna ca cnvag iti va muri in curand ok? dar nu te speria credworried

| Marry:X a răspuns:

Buna.Inainte de culcare zi Tatal nostru si Inger, ingerasul meu, da cu tamaie prin camera si inceraca sa te gandesti la lucruri vesele, care s-au intamplat peste zi.Nu mai vorbi seara despre lucruri urate si evita total filmele de groaza.Parerea mea este sa te duci la un preot, sa te spovedesti, sa te impartasesti si seara roaga pe cineva sa doarma cu tine in camera.Mult succes! Pa, pa.

| emotivegirl a răspuns:

Trebuie sa te rogi inainte de culcare si sa incerci sa nu te sperii.Incerca sa ti amintesti poate te-ai speriat cindva tare de ceva si poate acesta e cauza viselor tale, poti sa consulti un parapsiholog poate te ajuta.Succes.

| nicole96 a răspuns:

Am auzit ca daca te gandesti la ceva frumos sau amuzant inainte de culcare vei avea somnul linistit.

| ionelutza_9251 a răspuns:

Puneti o iconita sub perna.