| anonim_4396 a întrebat:

În viziunea ta, care este cea mai importantă realizare din viața ta și de ce?

20 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Faptul ca am știut sa apreciez și sa dăruiesc zile și nopți din viata mea celor care mi au dat viata

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai probabil chiar asta, viata in sine...

| Apokales a răspuns (pentru DoarBogdan):

Deci ar trebui sa ne medaliem cu totii? laughing Ce simplu era.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Apokales):

O nu nu, daca tu raspundeai cu altceva, o realizare adevarata de exemplu, atunci puteam sa zic si eu ca "te felicit pentru acest lucru", pe tine, nu pe toti.

La fel si in acest caz. Daca cineva ar fi zis tot ce am si eu, l-as "medalia" pe el, nu pe toti.

De unde si pana unde asocierea cu "totii"? thinking

| Apokales a răspuns (pentru DoarBogdan):

Ai spus ca viata in sine este o realizare, cam asa am inteles. Deci pentru ca traim trebuie sa fim medaliati. Cum ar fi ca la iesirea din... sa ne dea doctorul o medalie? laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru Apokales):

Pai da, si intrebarea era "realizare din viata ta".

Dar da, daca ma gandesc... probabil toti cei care traiesc impartasesc acest lucru, posibilitatea de a face alte realizari happy

| Apokales a răspuns (pentru DoarBogdan):

La cum ai spus-o mi se pare ca atunci cand te vad ceilalti ca ai invatat faza cu inspiratul si expiratul pe nas, vin si-ti dau o medalie laughing. Chiar am ajuns foarte jos cu asteptarile privind umanitatea, nu?

| DoarBogdan a răspuns (pentru Apokales):

Pai nu chiar, la cate s-au inventat... ca "realizari", sunt multe persoane care au asteptari si mai mari de al alte persoane, urmarind acele lucruri pentru a putea felicita pe cineva.

Dar sunt si multe persoane care felicita si lucrurile mici ^_^

| Apokales a răspuns (pentru DoarBogdan):

Eu vad ca ai scris ca trebuie doar sa existi. Eu ma multumesc cu atat. Acum da-mi medalia laughing!

| Mosotti a răspuns:

Cea mai importanta realizare a fost cand am putut sa ma bucur la maxim de clipa, sa ma bucur de orice chestie marunta, de tot ce pot sa am, si sa nu sufar inutil pentru ce nu am si nu pot avea.

| Sofer a răspuns:

Încă nu am realizări importante.

| CostinAlamariu a răspuns:

Sunt foarte tanar si e normal sa nu am cine stie ce realizari pana acum, dar totusi am cateva de care sunt destul de mandru.

In primul rand ca am intrat la o facultate la care se intra greu, in urma a catorva ani de munca si un podium prins la Nationala de Scrimă happy

| StrongHeart a răspuns:

Ca am plecat dintr-un mediu care imi facea mult rau,am lasat anturajele proaste si golaneala si am plecat sa-mi fac un viitor.
Ca m-am lasat de tutun. Poate pare ceva banal,dar dupa ce ajungi dependent de ceva,cand vrei sa te lasi este ca si cum ai rupe o parte din tine,pentru ca asa e,dependenta asta inseamna,ajunge ceva sa te controleze si nu tu sa controlezi acel ceva,mi-am dat seama ca esti mai fericit cand renunti la unele placeri,mai ales la cele vicioase.
Azi ma bucur de o ceasca de cafea,un suc de portocale,de un meci de fotbal sau cand imi fac planuri de viitor,poate si astea sunt vicii, dar te simti mult mai bine decat sa stai pe strazi cu oameni de tot felul, sa fugi de politie, sa nu dormi cu noptile, crezand ca aia e viata.Cand eram mic credeam ca "smecherie",nu prea imi place cuvantul pentru ca multi impart lumea intre smecheri si fraieri si nu cred in asta,credeam ca smecherie este sa castigi multi bani ilegal sau sa te stie lumea de frica,niste prostii ce ni s-au bagat in cap prin filme si muzica.
Astazi,o "smecherie" mi se pare sa te descurci legal,sa ai o afacere legala,sa ai un partener de viata cu care sa incepi o familie, sa fii sanatos, sa faci sport, sa fii respectat pentru cine esti, nu pentru cine vrei sa pari si lumea sa te aprecieze asa cum esti tu.Si mai mare smecherie este dupa ce te-ai realizat tu, sa-i ajuti si pe altii care au nevoie.
Nu sunt cine stie realizari, depinde la cine si la ce scopuri te raportezi, dar pentru mine personal, sunt importante pentru ca stiu ce sa Nu fac si stiu ca exista o cale mai buna intotdeauna si dupa asta ma ghidez.

| NotNamed a răspuns:

Pana acum cea mai mare realizare a fost sa scap de influența crestina. Acum vad lumea cu alti ochi, este mult mai frumoasa.

| ShaOfHatred a răspuns:

Că mă trezesc dimineața fără vreun episod depresiv laughing

| DonEduardo a răspuns:

Sa iti lasi amprenta asupra omenirii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ziua in care am primit mantuirea, este cel mai important eveniment din viata mea. De ce?

Pentru ca la finalul acestei vieti trecatoare, este singurul lucru care mai conteaza pe patul de moarte. Nu o sa luam nici o realizare cu noi, putem arunca toate diplomele la gunoi si sa le dam foc, nimic nu luam cu noi.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Frumos răspuns...doar că trebuie să avem grijă să nu o pierdem... Altfel spus, mântuirea este un proces. happy Reușim să o ducem până la capăt prin har.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Realizarea că încă nu am realizat nimic.

| IonutSiAtat92 a răspuns:

Nu am realizari mari.