| anonim_4396 a întrebat:

Incepe al 3 razboi mondial? Daca da Romania va fi implicata? De ce v.a incepe? O sa supravietuim?

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Razboiul e inceput deja doar ca unii nu-l vad pentru ca in curtea lor inca nu au cazut bombe, au cazut deocamdata la altii. SUA este un imperiu in agonie care fara razboaie se prabuseste. Daca va ajunge si in Ro depinde cat de mult intind coarda americanii.

6 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Cel mai probabil nu. Sa stii ca presa, din dorinta de a vinde, exagereaza foarte mult evenimente mai mult sau mai putin importante sau grave. Imi place sa cred ca avem oameni responsabili la conducere. Un al treilea razboi mondial ar face infinit mai multe victime decat precedentele doua la un loc, insa cred ca rasa umana va supravietui. In orice caz, nu cred ca o sa-l prindem noi.

| RAY a răspuns:

Trebuie prima oara sa le comunicam ca exista Romania inainte sa fie vorba de vreun atac contra romaniei, nu va fi nici un razboi, rusia e o jucarie, o papusa americana, americani sunt peste tot ei fac totul

| Dismally a răspuns:

Nu, nici una din marile forte militare nu are interesul pornirii unui razboi. Unii isi doresc o influenta mai mare, spre exemplu Rusia sau China, dar nu vor porni un razboi pentru asta, folosesc alte metode.

| Deaad a răspuns:

Cu un al treilea razboi mondial, tari intregi vor fi smulse din temelii.

Odata cu descoperirile lui Einstein si fabricarea bombei atomice, fiecare putere mare cred ca dispune de o astfel de bomba, tocmai pentru aparare.
Prin urmare, nu cred ca va avea loc un al treilea razboi mondial.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

NU va incepe nici un razboi. Razboiul de care vb Popescu e de zeci de ani si nu e mondial.

| munteanuionvictor a răspuns:

Deocamdata nu incepe. Ar trebui sa te gandesti mai mult la viitorul apropiat.