| omulpaiangan a întrebat:

Daca ar veni al3-lea razboi mondial, care tara ar castiga : rusia sau america? Romania ar fi implicata?

15 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Nu ar castiga nimeni. Tot globul ar fi distrus.

| minrest a răspuns:

Ar castiga americanii, iar noi am fi implicati pana in gat. Salut.

| Vvistula a răspuns:

In primul rand vreau sa iti spun ca al 3 razboi mondial a venit de mult si este economic, el s-a declansat dupa cadere blocului comunist care a fost invadat de "armatele" occidentului, iar noi suntem complet cuceriti din punctul asta de vedere.
Daca ar fi armat e logic ca am fi implicati deoarece suntem in nato si mai si ca lupta s ar da pe teritoriul nostru pentru ca taberele adverse de acum sunt nato si RUSIA, Nato ar castiga deoarece dispune de avantajul economic, tehnologic si numeri, insa rasa umana, ar fi pe cale de disparitie pentru ca al 3 razboi mondial ar fi unul nuclear fara niciun dubiu si de exemplu capitala Romaniei in 2 -3 secunde ar disparea de pe fata pamantului printr-un atac nuclear 2 mil de oameni dintr o apasare de buton, iar marile puteri stiu asta si nu e in interesul lor acest lucru.

Răspuns utilizator avertizat
| Vvistula a răspuns (pentru DogMX):

Deci Corea de Nord si Iran nu ai de ce sa le bagi la socoteala ca nu sunt importante, China cred ca ar fi neutra si ar incepe sa ne domine dupa razboi, noi fiind sleiti din cauza acestuia.

Răspuns utilizator avertizat
| Vvistula a răspuns (pentru DogMX):

Ti au dat ei datele sau este ceea ce au declarat ei? Coreea si Iran sunt nesemnificative

Răspuns utilizator avertizat
| Vvistula a răspuns (pentru DogMX):

Http://ro.wikipedia.org/wiki/List%C4%83_de_%C8%9B%C4%83ri_cu_arme_nucleare Necunoscut, marele lor conducator vrea doar sa dea impresia ca are asa ceva de ca orice dictator.

Răspuns utilizator avertizat
| Vvistula a răspuns (pentru DogMX):

Pai acolo poate sa scrie oricine, deci nu e de mirare

Răspuns utilizator avertizat
| LiviuBz93 a răspuns:

Nu incepe

| anonimPopescu a răspuns:

Nu stiu, si eu mi-am pus intrebarea asta. Dar daca ar fi nuclear nimeni nu ar castiga pentru ca tot globul ar fi distrus. Eu totusi nu cred ca asta isi doresc marile puteri. Eu unul cred ca ele vor putere si nu asta este interesul lor, sa distruga tot pamantul.