| Alex5363666 a întrebat:

Întâmplator cand mai trec pe lângă unele fete se uita insistent la mine, unele chiar se uita și înapoi.
Data viitoare sa le cer instagramu, nr de tel? Cum sa încep cu abordarea? Buna am văzut ca ne uitam unu la altul insistent(Pe dracu ca dacă as spune asta ar zice aia ca sunt handicapat)laughing
Cum sa procedez? Multumesc!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Ilincoana a răspuns:

Nu prea ai sanse cu tipele de pe strada. Mai degraba ramai in amintirea lor ca un strain frumos decat sa le abordezi. Fetele chiar se sperie si oricat de pure iti sunt intentiile, vor fi mereu cu garda sus si gata sa te respinga. Simplul fapt ca te bagi in seama cu ele pe strada le da un sentiment de nesiguranta. Chiar nu iti sugerez. Nu lua exemplul lui NoTurbina rolling on the floor) crede-ma, nu functioneaza. Nu ti-ar raspunde nimeni. Varianta lui ar merge daca am trai intr=o societate in care barbatii nu sunt de temut din multe puncte de vedere. Ramai strainul frumos, cu ochi frumosi, etc. Te poti baga in seama totusi daca sunteti intr-un loc comun. De exemplu intr-un club, la o petrecere. Nu pe strada totusi. Iar atunci cand te bagi in seama cu o tipa, e mult mai ok sa spui ca iti place ceva anume la ea decat sa o faci frumoasa sau draguta. Iti place bluza, cum a mai scris cineva sau are un par foarte bine ingrijit, etc. Atentia la detalii este atractiva, la fel si complimentele, dar nu pe strada.

21 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Daca le ceri direct nr de telefon sau adrese de pe retele sociale, chiar vor crede ca esti handicapat.
Incepe si tu cu o conversatie. Ceva de genul: Iti place tricoul meu? Merci, si tu ai o bluza frumoasa. Daca raspunde, din vorba in vorba ajungi si la Instagram.

| anonimuIl a răspuns:

Să nu te bagi în seamă cu una pe stradă.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Natural. O saluți, apoi o întrebi ce face. Dacă îți răspunde la astea două, ceri și tu mai multe detalii despre ea, eventual la o plimbare, sau pe o bancă.
Instagramul sau numărul de telefon le poți cere după câteva replici, după ce faceți cunoștință.
Mai este și varianta glumeț-vrăjitor pe care nu o recomand, că e destul de penibilă, dar la unii cu unele merge.

| ROB3RT89 a răspuns:

Pentru inceput deschide gura, e de ajuns si un simplu "Buna"!

| Alex5363666 explică (pentru Ilincoana):

Eu nu mai înțeleg nimic, sincer laughing
Alții spun abordează, ceilalți nu încerca și tot așa

| RAY a răspuns:

La ce fotografie ai, mai bine nu

| Hammurabi a răspuns:

Testează și tu variantele care ți s-au spus, și vezi ce iese. laughing
Nu pierzi nimic, decât eventual niște ocazii. Oricum vei avea destule în continuare.

Din punctul meu de vedere, să abordezi o fată pe stradă cu "bună, ce faci?" e cea mai anapoda chestie.
Ce ai vrea să-ți răspundă?
"Uite, așteptam pe cineva să mă agațe."? laughing

Mie, o singură dată mi s-a întâmplat (pe la 23 de ani) să agăț o tipă pe stradă și asta a fost absolut întâmplător. Cumpărasem un tort de la un magazin de dulciuri, iar vânzătoarea n-a avut să-mi dea rest și mi-a dat 4 bomboane de ciocolată înfășurate în staniol.
Mergeam spre mașină cu tortul într-o mână și cu bomboanele în cealaltă și mă gândeam cum să fac să-mi scot cheile. din buzunar.
Și pentru că din față venea o tipă simpatică, i-am zis "pot să-ți dau niște bomboane de ciocolată?" și am întins mâna cu bomboanele.
Bineînțeles că s-a uitat dubios la mine și a zis "glumești? de ce?"
"pentru că nu am cum să-mi scot cheile din buzunar" am zis și ia-m arătat și cealaltă mână ocupată
iar ea a zis "atunci de ce nu-mi dai tortul?" rolling on the floor
Și uite așa s-a legat conversația, am dus-o și până acasă cu mașina și am și invitat-o și la ziua lui soră-mea ca să nu rămână cu gândul la tort. laughing

| Ilincoana a răspuns (pentru Alex5363666):

In cazul asta mai bine bagi in seama doar comentariile fetelor rolling on the floor

| RAY a răspuns:

Ai cap de penis după cum ce și vede

| Alex5363666 explică (pentru Ilincoana):

Pai tu fetițo câți ani ai? Sa știu măcar cui sa ii ascult sfatu

| Ilincoana a răspuns (pentru Alex5363666):

Nu trebuie sa imi asculti sfatul happy date personale despre mine nu dau.

| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu le intrebi ce fac si daca nu vor sa iasa la o inghetata cu tine?
Nu le cere instagramul sau numarul de telefon ca te considera un ciudat, laba-giu, perves samd, care vrei sa le trimiti poze indecente sau sa le urmaresti in scopuri mai putin ortodoxe.

| Alex5363666 explică (pentru Violleta2022):

Pai pe moment poți fi transpirat, sau ai alte treburi atunci pe moment, încât sa o scoți pe respectiva la o terasa

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alex5363666):

Ma indoiesc ca iesi pe strada sau undeva murdar, transpirat sau ai treaba... abanadonezi ce ai si nu scapi pasarea din mana, ca a doua sansa nu mai prinzi!

| LoveSleep a răspuns:

Hei, treceam pe langa tine si am vazut ca te uitai insistent la mine si am zis sa vin sa-ti spun ca sunt foarte plictisitor si n-ar fi mers oricum intre noi. Si mai e si gagica-tu, care e super gelos. A, nu ai prieten? Ce faci maine la 8?

| relian a răspuns:

Cind se uita la tine,atunci te uiti si tu la ele si le zimbesti,iar daca se uita si inapoi,atunci te introci si simplu le ceri nr de telefon,asa direct,asta daca iti place de ea,spui daca vrei sa iesim la o cafea,lasa nr si vedem.
Daca te place sigur iti va da nr,daca nu,atunci doara s-a uitat,ori este cuplata ori s-a uitat din alte motive.

Ce sa stai sa faci fraze,stii vorba aia,vorbarie multa saracia omului laughing deci direct,te plac, daca si tu, da un nr si isiem la o cafea, bun pac tac te dezbrac laughing ce povesti, ce fraze, pierdere de timp.

| LonelyGuy07 a răspuns:

Cel mai mare guru in seductie care a ajutat sa creasca natalitatea in Romania in materie de dating aka, Loren Loghin de la Fara Sens Tv pe abordarea, pardon, pe agresarea femeilor pe strada se bazeaza in mare parte cursurile lui de mii de euro, deci da, sfatul meu e sa te bagi in seama cu fetele pe strada indiferent daca risti sa iei si bataie de la presupusi iubiti ale lor.

| blackann a răspuns:

Ai aceeasi poza si pe whatsapp sau Instagram? atunci las-o balta, nu cere nimic.

| Alex5363666 explică (pentru blackann):

Nu auzi cumetre ca acum am alta problema, iubita tovarășului meu se da la mine, nu îmi da pace.
Treci la întrebarea pe care m-a pus-o și Răspunde tu in calitate de guru al femeilor

| blackann a răspuns (pentru Alex5363666):

Pai ai intrebat altceva aici, cumetre.

| Alex5363666 explică (pentru blackann):

Uita te la ultima mea întrebare