| terminator_7004 a întrebat:

Intre bicicleta eliptica si cea magnetica pe care mi-ati recomandao? Si care da rezultate? Si daca a dat pentru voi?

2 răspunsuri:
| Innovation a răspuns:

Pai eu cred ca amandoua dintre aceste biciclete sunt bune...Dar parerea ta conteaza

| eduardbest333 a răspuns:

Bicicleta mecanica

se gaseste la cel mai mic pret dintre toate modelele de biciclete fitness; franarea este mecanica ( in momentul opriri exercitiului, pedalele mai ruleaza putin )iar din acest motiv se uzeaza cureaua mai repede
mecanismul de rulare este pe curea fara volanta
este exclusiv pentru utilizare casnica.

Bicicleta magnetica

pretul difera in functie de caracteristici, brand, si gama din care face parte ( home, semiprofesionala sau profesionala )
franarea se face magnetic ( in momentul opriri pedalarii, pedalele se opresc aproape in acelasi timp )
mecanismul este asemanator cu cel de la bicicleta mecanica dar are volanta, si mai multe nivele de rezistenta la pedalare.

Bicicleta eliptica

pretul difera pretul difera in functie de caracteristici, brand, si gama din care face parte (home, semiprofesionala sau profesionala)
franarea se face magnetic ( cureaua dureaza mai mult, uzura fiind minima )
solicita mai multe grupe de muschi deoarece utilizatorul sta in picioare si isi misca tot corpul in momentul exercitiului
mecanism cu volanta; are mai multe trepte de reglare a rezistentei