| AvalohAlyn a întrebat:

Intrebare intrebatoarelaughingDe ce mancarea nesanatoasa (fast foodul) e delicios si mancarea sanatoasa nu e deloc gustoasa si buna sau e mai putina buna la gust?

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pentru ca in mancarea tip fast food se foloseste zahar, chimicale, colorantii chestii care dau dependenta, nu mancarea e nesanatoasa si consumul zilnic si mult

| Dennisz a răspuns:

Deoarece papilele tale gustative au dezvoltat o anumite sensibilitate la alte alimente decat cele de tip fast -food.
Fiind invatat creierul tau doar cu mancare nesanatoasa, automat cand mananci ceva diferit, acesta trimite impulsuri negative prin intermediul papilelor.
Acelasi lucru se intampla si cu cei ce duc o viata sanatoasa, iar uneori mai calca stramb laughing.