| ZuzaPinky120 a întrebat:

As vrea sa stiu si eu cam la ce varsta ar trebui sa ma machez?( rimel, fard, ruj, pudra) dar nu strident! Funda Ms love struck

9 răspunsuri:
| LadyGA a răspuns:

Buna! un machiaj natural e ok chiar daca esti mai mica. acum sunt produse de tot felul, produse ce au grija ca sa nu iti fie afectat tenul sau chestii de genul. oricum, sa nu exagerezi, ca in primul rand nu da bine. bafta! happy

| covaci101 a răspuns:

Mai bine să n-ai nevoie să te fardezi vreodată! big grin

| lollipop_4163 a răspuns (pentru covaci101):

Eu am inceput in clasa a9a.Un rimel si un ruj iti e de ajuns.Consider ca pentru a arata bine nu ai nevoi de prea mult machiaj. Poti fi frumoasa si natural.Dar in caz ca te-ai hotarat sa incepi sa te machezi tine minte sa nu ofaci in abundenta pentru a nu arata a un brad de craciunhee hee:*

| XxY_5456 a răspuns:

Atunci cand ai nevoiewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Decind esti prima data pe stopwinking

| Rosé2402 a răspuns:

Ei bine...Eu am aproape 12 ani și ma machiez (rimel, luciu de buze, fard) dar nu strident...ca după, zice lumea ca ești altceva decât ceea ce ești. Şi încă ceva! ai grija ce culori și nuanțe folosesti!

| ZuzaPinky120 explică (pentru Rosé2402):

Eu am deja 12 laughing si folosesc rimel si luciu! Si cateodata fard...dar care se vede fffff putin! dac vrei as vrea sa vb c tine pe mess roxana_bogdy mersi

| Rosé2402 a răspuns (pentru ZuzaPinky120):

Cu plăcere!
am băgat id-ul. acum astept sa dai accept la bya_yony24