| andreyutzzu3 a întrebat:

Intrebare pentru cei care stau in gazda: Daca plec pentru o perioada ceva mai lunga, sa zicem, 2-3 saptamani, e ok sa negociez cu gazda sa platesc doar pentru partea din luna cat am stat in apartament si nu si pentru perioada in care am fost plecat?

5 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Nu prea e ok. Nu cred sa fie cineva de acord cu asta.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu este nimeni de acord cu asa o idee.

| PeFuga a răspuns:

Poti incerca sa negociezi, insa daca nu ii convine, s-ar putea cand te intorci si sa iti gasesti lucrurile la usa. Stiu pe cineva care statea in gazda in Iasi, iar pe timpul vacantei de vara, cele 3 luni cat a stat acasa, in alt judet, tot a platit chiria lunara pentru a se asigura ca proprietarul nu va cauta pe altcineva sa aduca in spatiu...

| Claudiu1905 a răspuns:

Daca reusesti sa o pacalesti ca esti in vacanta, sigur

| Dustdust a răspuns:

Poti sta doar o zi pe luna, tu platesti oricum pentru toata luna. Nu se poate cum vrei tu.