| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru "experimentatii" de pe sait: de ce va considerati superiori doar fiindca, intamplator, v-ati nascut inaintea altor persoane?

Răspuns Câştigător
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Nu m-am nascut inaintea ta intamplator, ci pentru ca asa am ales euwinking Si e inutil sa ne contrazicem aiurea, mai bine lasam filozofia si imi dai direct funditaaaaa:p
Acu' serios: dupa 20 de ani incepem sa ne uratim, ne uzam fizic, ne plafonam, devenim tot mai rigizi, neputinciosi si dezamagiti de realitate, practic ori o luam la vale dupa 25, ori ne prefacem ca suntem mai tineri, ori ne supunem regulilor si facem familie, copii blablabla. Si in timp ce generatia urmatoare ne prinde din urma, ni se zbarceste carnea, se urateste pielea, ni se muta parul din cap in nas si urechi si pe spate, sexul opus ne priveste mai mult cu parere de rau decat cu dorinta, suntem tot mai obositi si mai satui de neputinta cu fiecare zi. Ei, si in conditiile astea, oamenii au inventat cateva avantaje, ca sa simuleze o umbra de motivatie in a continua viata asta ascunzandu-se de patetic cu capul in nisip: au inventat notiunea de respect, experienta, pretentia unor cunostinte acumulate ( care de fapt sunt doar alte cunostinte specifice altei varste, ca daca ma iau la o discutie de botanica cu un copil de clasa a 5-a ma face K. O. ). Avem si noi deci o scuza sa mai traim si sa mai iesim pe strada fara sa ne fie rusine de ce am ajuns. Si tot voi sunteti nemultumiti? As face schimb de varsta cu tine ieri, daca as putea.

11 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Vestea proasta e ca n-am sa fiu niciodata experimentata, nici pe site, nici in viata. E mai confortabil sa ramai cat mai anonimhee hee

| Silvia a răspuns:

De smecherismug.
Tu, daca te crezi mai inteligent decat mine, de ce scrii site asa cum se aude si nu cum se scrie?

| Silvia a răspuns:

@GenOm, spune si tu. Daca pui o astfel de intrebare nu inseamna ca te crezi inteligent, din moment ce altii se cred superiori? Crezi ca n-au nimic in plus fata de tine, deci nu sunt mai inteligenti.

cami
| cami a răspuns:

Bun, pe site, dar nu numai. Iti raspund fiindca asa sunt si eu cu cei mai mici decat mine, dar total opus fata de cei care-s mai varstnici ca mine. Referitor la intrebarea ta, probabil datorita experientei, mai mari, de viata pe care o au. Dar si ce, nu merita?

| Daiana_1737 a răspuns:

SE considera superiori? Nu stiam da-mi un nume! eu cred ca sunt cei mai amabili useri de pe sitetongue cei mai demni de respect deoarece pierd atat de mult timp raspunzand la intrebari puse de multe ori la vrajeala...
Intamplator m-am uitat pe profilul tau tot intamplator am vazut ca ai peste 1000 de raspunsuri dintre care aproape 60 sunt castigatoare
ai : Raspunsuri considerate nefolositoare:610
Raspunsuri considerate amuzante:8290
Raspunsuri considerate inteligente:445445
Raspunsuri considerate stupide:1690
intamplator ma gandesc ca daca o tii in ritmul asta vei ajunge unul dintre ei dintre" experimentati"
am o intrebare vei mai vorbi despre "semeni" tai asa atunci?
daca da imi retrag cuvinteletongue

| Daiana_1737 a răspuns:

@ GenOm pe mine m-ai bagat in ceata credeam ca te referi la "aroganta si ironia" unor raspunsuri. unii useri cu foarte multe raspunsuri castigatoare care pretind ca au trecut prin foarte multe experiente si bla bla bla sunt niste adolescenti cu ceva creier... oricum eu n-am nimic impotriva lor e felul lor de a se comporta si nu respect omul dupa varsta...bine si dupa asta dar nu in totalitate. sunt persoane de 18 ani care imi ofera de o mie de ori mai multa intelegere decat "inteleptii" de 60 eu ii respect pe toti nu ma doar cu nimic sa spun un "buna ziua" si un "la revedere". in fine nimic nu se intampla intamplatortongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Silvia
Sa-ti raspund in acelasi ton, de smecher.laughing Cine a zis ca se crede mai inteligent decat tine?
@cami
Consideri ca varsta reprezinta un criteriu de impartire a respectului? Eu stiam ca respectul se castiga.
@daiana
Nu ma refer la experienta de pe sait, ci la varsta. Fiindca am vazut pe aici niste intrebari de-a lungul timpului in care diferiti useri se plangeau ca sunt cam multi minori pe sait. La asta ma refeream.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@silvia
Logica ta a cam dat gres aici. Nu mai zic nimic, ca-mi esti destul de simpatica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Observat ca mojoritatea celor care au raspuns nu se considera,, experimentati`` si fara invitatie la intrebarea ta, interesant. Am sa raspund si eu big grinbig grin
Varsta este un criteriu de diferentiere intre oameni. Cei mai maturi, au scoala vietii care este cea mai importanta. Se considera capabili sa sfatuiasca, sa-i dea cu parerea, avand in vedere ca au trecut prin multe, bune si rele.
Pe acest site, am cunoscut oameni care isi merita varsta, dau dovada de calitati, dar si persoane varstinice sau mai mari ca mine care habar n-ausa scrie ori sa stie ce-i ala respectul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am vazut ca unii ii considera niste persoane cu scoala vietii. Mai era o discutie, iar pentru mine scoala vietii este o simpla scuza pentru prosti!
Asta e ceva normal in Romania. Cand vezi pe unul mai mic ca tine sa-l iei la misto, sa te crezi seful lui, tu esti tot, iar el nimic. Deci, obisnuieste-te!
Sau consoleaza-te cu ideea ca nu putem schimba mentalitati!
Dar pe site sunt mai multi "experti"... fiecare in domeniul saulaughing Daca-i descoperi, vei descoperi si noi domenii!rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@maryus
Sunt deja obisnuit, dar de acceptat imi vine greu s-o fac. Nu suport aerele pe care si le dau unii doar fiindca-s mai inaintati in varsta, asta e valabil peste tot, nu strict pentru TPU.