| airlove a întrebat:

Intrebarea e banala, dar dau fundita celui mai frumos raspuns : Credeti in Mos Craciun? De ce? happy

Răspuns Câştigător
cami
| cami a răspuns:

Silvia, tu chiar poti sa te consideri o fericita, daca doar de acum doua Craciunuri nu mai crezi in el. Ce pot sa spun de mine, care am aflat de 11 ani. intotdeauna traiam cu o tristete in suflet, deci de la varsta de 6 ani.

14 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Eu cred ca pentru ca astfel de lucruri nobile si dragi te fac sa treci peste toate. Cred in Mos Craciun, cred in iubire, cred in Dumnezeu.

| Silvia a răspuns:

Cred in spiritul sarbatorilor. Mie mi se pare minunat ca cei mici cred in el, incearca sa fie cuminti pentru a venii la ei, ii trimit scrisori, se gandesc la el.Eu acum vreo 2 ani am aflat pur si simplu ca nu este o persoana reala, chiar inainte de a fi 25 decembrie.Mama mi-a spus senin ca "stai cu silviu acasa cat ma duc eu sa cumpar cadourile pentru Craciun". Am ramas bulversata si nu am mai zis nimic.Stiam ca nu ne cumpara ea pentru noi, pentru ca ne-ar fi luat cu ea.Deci...asa am aflat euhee hee.
Dar poate era mai bine cand credeam ca exista, cand il asteptam cu sufletul la gura...

| Flav a răspuns:

Fiindca stiu ca-ntr-o zi frumoasa indepartata de iarna Mos Craciun se va afla in persoana mea si voi simti pe deplin bucuria si zambetul nevinovat si inocent pe care le voi produce copiilor.

cami
| cami a răspuns:

O sa ti rasp cu o intrebare : De ce nu? De ce n-as crede? N-am nimic de pierdut. deci, cred.

| SweetCandy a răspuns:

DA...este un sentiment frumos sa stii ca exista cineva care te face fericit in anotimpul recebig grin

| Cryssy a răspuns:

Pot sa spun un singur lucru. Ca fiecare dintre noi putem fi un "Mos Craciun" si putem aduce bucurie in sufletele celor dragi.

| ViVi a răspuns:

De ce nu atata timp cat imi aduce cadouri love strucklove strucklaughing credeam de mica dar acum ca am crescut cred doar in cadourile mosului
ho ho ho love strucklove struck ce mai imi aduce anul asta laughing)

| AndutzaAndu a răspuns:

Eu nu mai cred de vreo cativa ani desi cred ca parintii sunt Mos Craciunii nostri nostri love struck desi e frumos sa crezi asta, parca ai retrai copilarialove struck

| Orannginna a răspuns:

Mosu' e legenda aia care face ca atmosfera de Craciun sa fie magica. desi spunem cu totii ca nu exista, eu as vrea sa da! Ca doar an de an il asteptam, nu?hee hee

| CatGirl a răspuns:

Eu nu cred. Dar as vrea foarte mult ca el sa exista.Asta nu inseamna ca nu mai am spiritul Craciunului.Inca il mai astept pe Mosu' sa vina cu cadori happy

| Tabii. a răspuns:

Eu nu cred si oricum nu exista.Doar ca exista in spiritul Craciunului nu real.Deoarece este frumos sa spui abia astept sa vina Mosul uraa si e spiritul acela de bucurie

| mimi_4822 a răspuns:

Eu personal nu cred si sunt sincera cu copiii mei.De mici le-am explicat cum sta treaba si i-am invatat ca pot sa ofere sau sa primeasca cadouri in orice zi a anului, nu e nevoie sa astepte o anumita ocazie pentru a face o fapte buna.Desi asa e obiceiul craciunului, totusi copiii nu trebuie mintiti.Ganditi-va ce ar putea crede despre voi, parintii, cand vor creste si vor intelege ca totul e o farsa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Cred în spiritul sărbătorilor de iarnă, este singura diferență față de celelalte anotimpuri.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma cam ia valul uneori. Imi place sa cred, dar nu-i consistenta senzatia. Nu-i frumos raspunsul, fiindca e real. Nu vreau fundita. Il vreau pe Mos Craciun. Se poate?