| anonim_4396 a întrebat:

"Întrerupem programul pentru a vă prezenta serialul "Curaj, câinele cel fricos"! În rolul principal, Curaj, câinele cel fricos. Abandonat când era doar un pui, a fost găsit de Muriel, care locuieşte în oraşul nicăieri, împreună cu soţul ei, Eustache Traistă. Dar în oraşul Nicăieri se întâmplă lucruri stranii: Curaj trebuie să-şi salveze noua familie...
-Câine prost, mă faci de râs!"

Vă mai aduceţi aminte?happy

14 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Prost creat desenul asta.Si avea o foarte bolnava minte producatorul, ma speriam cand mai nimeream pe CN cate-un episod.Nu ai cum sa-l compari cu clasicele, dar orice e mai bine decat Disney Channel.Era mai bine daca imi prezentai genericul de la Pokemon sau Willy Fogg.

| anonim_4396 explică (pentru Dumnezău):

Mie nu mi-a plăcut Pokemon, dar îmi plăcea să colecționez apțipildurile care picau la Star Chips. Umplusem un album și o luasem de la capăt.laughing Era isterie colectivă pe atunci, plasticurile cu Chipicao, apțipildurile din pungile de Star Chips, cu pokemonii sau cu Dragon Ball, apoi discurile alea Yu-Gi-Oh!, anime care, din nou, nu mi-a plăcut niciodată, dar strângeam surprizele lor. Mă rog, mie anime-urile nu-mi plac by default, cu excepția Dragon Ball Z, care sunt preferatele copilăriei mele.

| betsy a răspuns (pentru Dumnezău):

Cred că ce mă fascina la el era exact imaginaţia bolnavă a producătorului.
Dar tu nu crezi că desenul ăsta se numără printre clasice?

| djandr33y a răspuns (pentru anonim_4396):

Suroli mele ii plac mult surprizele lor. Nu iai putea trimite prin posta cateva albume chipicao gratis. CHIAR DACA NU AU DECAT 2 SAU 3 ABTIPILDURI. Ori i le trimiti gratis sorami iar daca e asa iti dau datele ori daca nu le dai pe gratis nu i le mai trimiti.

| KaterinkaBoy a răspuns:

Doamne ce bine m-am simtit cand am citit asta.Mi-am adus aminte de vremurile trecute...big grin

| vali1985 a răspuns:

Era desenul meu preferat.
Inca il mai iubesc.

| Polaris a răspuns:

Motivul simțului meu bolnav al umorului.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Desigur,unul dintre preferatele mele la vremea respectiva.Chiar am nimerit, intamplator, vreo 2 episoade cu 2-3 luni in urma, lucru care mi-a permis sa mi le amintesc mai binehee hee. Personal, mi se parea foarte amuzant.

| SongokuJR a răspuns:

Imi amintesc perfect, desenul asta ma speria cand eram miclaughing si aveam cosmaruri, e, dar acum mi-a trecut si il am pe pc si cand fratemiu ma enerveaza il pun desenu si gata se cuminteste imediatlaughing

| PiatrăAscuțită a răspuns:

Genial acest desen, mai bun decat porcariile de acum

| Neamtu_Stefan_1990 a răspuns:

Desenul meu preferat, imi zice cineva unde il mai pot vedea?

| anonim_4396 explică (pentru Neamtu_Stefan_1990):

Sunt pe YouTube episoade la greu

| Neamtu_Stefan_1990 a răspuns:

Uitati aici un episod, si mai jos pe pagina puteti sa va alegeti ce episod vreti voi http://desene-vechi.blogspot.ro/2011/01/curaj-caine-fricos-ziua-mamei.html

| Valcescu_Katy_1997 a răspuns:

Asta e unul din desenele care chiar ma distrau, imi placea cum erau desenate personajele si atitudinea fiecaruia.Erau unele faze care ma faceau sa rad pana ma durea burta.Parerea mea este ca a fost un desen bun la vremea lui.