| Sara2 a întrebat:

Iubire sau bani? va rog sa fiti realisti si sa raspundeti sincer? si de ce ati ales acea varianta, argumente

Răspuns Câştigător
| denisa_2911 a răspuns:

Pentru mine amandoua conteaza. Logic ca iubirea conteaza cel mai mult. Dar si banii intr-un fel.Nu cred ca exista fata sa nu ii placa sa aiba iubitul bani.Asta e de inteles.

Dar pentru tine ce conteaza mai mult?

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Si daca totusi si nu as vrea niciuna nici alta? Eu zic ca atata timp cat sunt sanatoasa eu si ce dragi e perfect.
Si fara bani e rau nu zic insa o conditie modesta e ideala.Nici prea sarac nici prea bogatwinking
Cat despre iubire...toate la timpul lorhee hee

| DerHimmelSollWarten a răspuns:

Iubire.Clar.Sunt cu prietenul meu de aproape 3 ani.Au fost multe piedici.Parintii,faptul ca nu aveam bani sa ne mutam impreuna...Am ales sa plecam din tara, eu am avut noroc sa prind un contract, el nu.Am stat in primele 2 luni intr-o camera, de fapt era un birou al firmei la care lucram.Nu va spun ce greu ne-a fost. Dar in fiecare dimineata ne spuneam ca va fi bine.Au fost zile(in prima luna)cand efectiv nu aveam ce manca, eu nu puteam sa cer bani inainte de ziua de salariu, ca doar nu tata mi-e sef. Dar am rabdat, si cred ca problemele astea ne-au intarit si mai mult iubirea.Alegi bani dar banii se pot mistui intr-o clipa si te trezesti alaturi de un om pentru care nu simti nimic, un om care nu stie sa faca nimic pentru ca toata viata a avut bani si uite asa dai toate pe una si realizezi ca e prea tarziu sa dai timpul inapoi si sa alegi iubirea.

| andalu a răspuns:

Nu te poti hrani cu iubire, insa daca iubesti nu inseamna ca asta este o piedica in a avea bani! Cred ca poti sa iubesti si in acelasi timp sa te concentrezi si asupra partii profesionale, sa muncesti si sa castigi banii care sa iti asigure confortul care apoi iti va permite sa te bucuri de iubire.
banuiesc ca intrebarea este : alegeti un partener(a) dupa criteriul iubire sau dupa criteriul bani? R: dupa criteriul iubire, banii ii pot face si singura

| Lady.Love a răspuns:

Iubire, pentru ca banii se fac daca ai putina minte si stii sa o folosesti. In schimb, iubirea adevarata nu se poate cumpara cu nimic. Si cel mai important motiv e ca nu venim pe acest pamant ca sa ne facem avere, sa avem nu stiu cate vile la mare, masini si tot felul de prostii, ci venim pentru iubire. Parerea mea. happy

| biscuite a răspuns:

Iubire. Pentru ca nu-mi plac banii si sunt cat se poate de realista.

| zatz a răspuns:

Iubire... fara iubire nu exista bani.
daca ai iubire ai si convingerea de a face banihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirehappyiti spun si de ce imediathappyam auzit multe povesti in care fetele preferau barbati cu bani in defavoarea dragostei; si ma gandeam la parintii mei care s-au iubit atat de mult (inca se iubesc)desi nu aveau nimichappymancau amandoi cu o lingura; asta inseamna mult sa lupti, sa ai ''tupeul'' sa visezi si mai ales sa realizezi toate asteahappyiar acum insa le este bine! au exact cat si-au dorit ...la bani ma referhappyau copii sanatosi[nu e cazul meurolling on the floor)glumeam:d]ei sunt sanatosi; si in fiecare zi multumesc pentru ceea ce auhappyunii oameni uita de asta si poate ar trebui sa se gandeasca la cei care acum dorm pe strada si la gerul de afara si poate asa vor realiza cat de norocosi sunthappysi de ce nu banii? pentru ca sora mea este cu un tip de 5 ani si sta cu el doar pentru bani insa este nefericita si acum nu prea are cum sa dea inapoi; sau nu stie cum sa o faca! ma rog...ramane dragosteahappy

| omplictisit a răspuns:

Eu cand vreau sa aflu un raspuns la o intrebare complicata sau greu de raspuns, eventual ca si in situatia de fata, unde cele 2 optiuni sunt aproape la fel de importante, imi imaginez extremele.
Asa ca imi permit sa raspund la intrebarea asta tot cu o intrebare.
Ce ai prefera?
a) Sa ai cateva miliarde de euro in conturi, in diferite tari, case de vacanta in majoritatea statiuniilor celebre, masini incepand de la Bugatti Veryon la Dodge Ram, sa poti vizita orice loc al lumii oricand vrei tu - dar sa nu fii iubita de prietenul / sotul tau
b) sa va iubiti la nebunie, sa puteti sa va priviti ore-n sir fara sa va spuneti un cuvant, dar fara sa va plictisiti, sa va puteti plimba prin parc de dimineata pana seara fara sa simtiti frig, foame sau pofta de ceva de pe standurile de pe marginile trotuarelor, sa depasiti orice record cu privire la durata unui sarut, sa nu va certati niciodata, sa va strangeti in brate exagerat de des, etc - dar sa locuiti intr-o casa cu o singura camera, fara curent, in somalia, in mijlocul pustietatii, iar singurul mijloc de trai sa fie gradina din spatele casei care sa va asigure cartofi si ceapa pe toata durata anului.