| meduzzza a întrebat:

Iubire sau bani? Si de ce? Dau funda la cel mai sincer raspuns.

Răspuns Câştigător
| R_8074 a răspuns:

Iubire. E cel mai important, daca iubesti ai si pentru ce sa faci bani happy Pana la urma cred ca rostul nostru in viata e sa iubim, restul vin ele, nu degeaba, normal, dar impreuna cu persoana iubita poti sa faci si bani si tot ce iti propui

8 răspunsuri:
| andru8700 a răspuns:

Iubirea este cel mai pretios dar de pe acest pamant. Poti tu sa ai banii din lume, dar daca nu ai o persoana care sa te iubeasca, sa te inteleaga ce te faci. Fara iubire noi am fi morti.Am avea niste suflete de piatra care nu s-ar vindeca cu nimic.Cand iubesti pe cineva inseamna ca traiesti cu adevrat. Iubire, ai de atunci cand te nasti, plangi dupa locul in care ai stat 9 luni, si pe care l-ai iubit. Iubirea este si atunci cand mori deoarece oamenii care te-au iubit regreta lucrul asta.Noi suntem facuti pentru iubire.

| KissSummer a răspuns:

Atunci cand exista iubire exista tot, banii se fac in timp, sti ca e o vorba din popor "banii n`aduc fericirea" asa e, dar nici fara ei nu poti traii, deci sa ajungem la o concluzie si iubirea si banii sunt importantewinking

| ripperstefan a răspuns:

Iubirea pentru ca ia nu se termina niciodata iar bani da.

| VladM15 a răspuns:

Iubire cuvantu magic/// bani nu aduc fericirea

| me4ever98 a răspuns:

Pai daca ar fi sa aleg ceva ar fi banii, daca ai bani poti sa ai pe cine vrei langa tine... iubirea poate sa-ti aduca bani[daca e cineva bogat langa tine], dar raman la parerea asta banii sunt pentru mine cei mai importanti.acum chiar nu stiu cum cosideri tu... sper ca o sa consideri raspunsul meu bun. pupici:d

| Helenee24 a răspuns:

Iubire.
Banii ii poti pierde oricand, intr-un incendiu sau iti pot fi furati, etc. Si mai ales, atrag o gramada de dusmani.
In schimb iubirea e pura, sincera si te ajuta sa treci mai usor peste toate greutatile. Nu iti poate fi luata sau interzisa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambele au o legatura.big grin
dar sa aleg.totusi iubirea caci tyrebuie sa ai pe cineva langa tine nu baniilaughing ca si ucm cu banii nu poti cumpara iubireabig grin
deci iubireabig grinhappy

| whiteDaisy a răspuns:

Categoric banii! Daca ai bani ai totul in viata si sa fim seriosi mai toata lumea in ziua de azi este disperata dupa bani! In special toate femeile dar si barbatii sunt materialisti! De ce ai alege iubire cand stii ca dragostea mai trece si prin stomac? Sfatul meu e sa alegi bani ca sunt cei mai importanti!