| anonim_4396 a întrebat:

Iubiti ploaia?! Ce activitati relaxante & placute va gasiti atunci cand afara ploua? Ce sentimente va navalesc sufletul atunci cand ploaia va bate in geam? happy

Răspuns Câştigător
| SilentRain a răspuns:

Da, multe sentimente
Îmi place doar sa privesc în liniște la geam
Cate o data tristețe, alteori admirație

| anonim_4396 explică (pentru SilentRain):

happy Numele tau, e SilentRain...

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Da este
Silent vine de la faptul că vorbesc puțin
Rain pentru că îmi place ploaia

| anonim_4396 explică (pentru SilentRain):

Imi place numele tau! Se pare ca are si o semnificatie aparte...

Si eu iubesc ploaia si tot ce semnifica ea...

https://www.tpu.ro/......erului-ce/

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu zic sa ne căsătorim, daca nu ești minor/a

| anonim_4396 explică (pentru SilentRain):

laughing Accept!

| anonimulll12345 a răspuns (pentru SilentRain):

Mai traiesti femeie? Esti plictisita cu chef de vb? Am vb acu 1-2 ani ultima data

| SilentRain a răspuns (pentru anonimulll12345):

Trăiesc,nu știu cine ești
Nu am chef de vorba deși sunt plictisită

| anonimulll12345 a răspuns (pentru SilentRain):

Hello, mai esti prin Germania, femeie?

| SilentRain a răspuns (pentru anonimulll12345):

Germania? laughing
Eu sunt acasă la mine in Romania, nu-mi pârăsc eu țară
Tu cine ești?

| anonimulll12345 a răspuns (pentru SilentRain):

Is doar un tip plictisit, care o plecat in lume, la un moment dat imi suneai hakuna matata, suna cunoscut?

| SilentRain a răspuns (pentru anonimulll12345):

Chiar mă simt prost că nu-mi amintesc...
Unde ai fugit în lume?

| anonimulll12345 a răspuns (pentru SilentRain):

La lucru pe afara In Vest

| SilentRain a răspuns (pentru anonimulll12345):

Si cum este in străinătate?
Faci banii de îi întorci cu lopata?

| anonimulll12345 a răspuns (pentru SilentRain):

Bineinteles se castiga bine e alta viata., mai ai discord?

| SilentRain a răspuns (pentru anonimulll12345):

Mai am, dar este cam gol

| anonimulll12345 a răspuns (pentru SilentRain):

Si doresti sa mi-o dai? nu stiu dc aici primesc notificare la ore distante dupa ce cineva imi scrie.
sunt si eu plictisit

| anonimulll12345 a răspuns (pentru SilentRain):

Unde is eu nu se castiga chiar wow dar tot e de 3-4 ori mai bine ca in RO, insa nu e job de durata

34 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Imi place ca iubita sa geme când tuna afara, în rest nu imi strica dispoziția și da merg prin ploaie

| sierra1 a răspuns:

"Ce sentimente va navalesc sufletul atunci cand ploaia va bate in geam?"

nu-ți vine și ție să numer banii sau ceva de genul ăsta?

| dullcat a răspuns:

Imi plac ploile vara. Daca e cu grindina nu ma cuprinde niciun sentiment placut, stiind cat e de munca la o gradina. Daca e moderata, fara tunete si fulgere, deschid fereastra si ma apuc de citit ceva. In caz ca trebuie sa ies, nu ma deranjeaza sa merg prin ploaie.

| relian a răspuns:

Nu este vorba de sentimente sau activitati, ploaia ma face sa ma simt bine, doara sa stau si sa ascult, sa privesc cum ploua, nu stiu, dar te simti altfel, te simti bine, sau cel putin asa este la mine.
Nu ma navaleste nici un sentiment, te linisteste, chiar daca afara e opusul.
Se aude frumos, totul, cum cad picturile de apa, cu bate vintul cum tuna, fulgera.
Daca ai si o fetita buna linga tine laughing e si mai frumos.

Ce faci iar tu, ai alta adresa acum laughing pffff cred ca ai ceva probleme

| anonim_4396 explică (pentru relian):

La ce adresa tereferi? laughing ( Rosa tot nu sunt! happy )
Am avut totusi vreo... 7 conturi pe aici de-a lungul timpului?!
Iar probleme... happy toti de pe TPU avem, unii mai mici, altii mai grave! happy

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

La toate adresele astea ce le schimbi pe aici, conturi ce mai sunt. Tu nu poti sa faci un cont, apoi sa ramai cu ala doar?
Uite o chestie, eu in RO am avut un telefon, cand am plecat am lasat telefonul, bine numarul de telefon, vorbim despre numar, deci am lasat nr lui mama si ea il are si acum laughing au trecut ceva ani buni.
Am adresa de email, am facut o adresa cand a fost facuta si tot cu aia is si acum.La fel si pe Facebook, la fel si aici.

Tu sau altii ca tine, ce va face sa va tot schimbai adrresele, conturile astea pe internet? Va face sa va simti mai bine, sau schimbind, credeti ca deveniti alta persoana?
Eu vad in schestia asta cu schimbatul conturilor frecvent o problema, deci persoana respectiva sigur nu-i normala laughing

Spui ca toti de pe TPU au probleme, mai mici sau mai mari, uite eu iti spun ca nu am absolut nici o problema, de nici o natura, ma refer psihologica, asa fizica, da am, am ruptura de menisc care trebuie rezolvata laughing mi-am rupt meniscu la fotbal, dar nu cred ca vorbeai despre astfel de probleme.

Dupa cum observi sunt si oameni fara probleme si care nu se schimba dupa cum bate vintu, asa cum spui tu ca ai fi, asa parca ai spus ai avut pana acum cel putin vreo 7 conturi pe aici.

Cu ce te ajuta sa schimbi sau ca ai avut tu enspe conturi? Americanii stii ce te intreaba cand mergi la un interviu, sau cand te angajezi, ma refer chestii de astea legale, nu discutii intre persoane?

Te intreaba unde ai locuit, unde locuiesti, citi ani ai stat la o anume locatie, deci locuinta nu loc de munca. Te intreaba si ce joburi ai mai avut, asta daca ai mai avut.
Si concluzia care este? Isi fac o idee cam ce fel de persoana esti, adica cel care schimba locuinta la stiu si eu cate luni, sau joburile ca pe ciorapi, e clara, nu se asteapta de la acea persoana la multe, stie ca o sa fie deja pe duca laughing
Cam asta arata toate aceste schimbari multiple.Bine eu nu am doara o adresa ca sa dau bine pe aici, asa am fost mereu, asa este caracterul meu, doar ca am facut numa o observatie.
Americanii au incredere in persoane mai in varsta, intre unu batrin si unul tinar, mai mereu prefera pe cel batrin laughing apoi apreciaza pe cei care au avut acelasi job f multi ani, sau au locuit intr-un loc f multi ani, pentru ei asta arata stabilitate, arata normalitatea, ca poate avea incredere in acel om.

Ok sa revenim la tine, tu ce problema ai? pentru ca asa spui toti avem probleme pe TPU, desi eu am spus, nu am absolut nici o problema.

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Prin Toti, ma refeream si la mine happy, toti aici avem probleme, felurite, diferite happy, deci ziceam si de mine! happy
Nu degeaba TotiPentruUnu happy

In momentul de fata doar o senzatie de singuratate, o singuratate pe care am dorit-o mereu si pe care am dorit-o cu ardoare din cauza unor dezamagiri profunde... dar care uneori e apasatoare, recunosc!, totusi imi e al naibii de frica sa schimb ceva ( prin singuratate ma refer la un partener, in rest am unii prieteni / amici cu care ma vad cel putin o data pe saptamana la cafea si discutii in oras, dar asta nu ajunge pentru a compensa totusi mai am si alti oameni in jurul meu verisori / verisoare cu care socializez aproape zi de zi, totusi ma simt destul de- care ar fi cuvantul? Nelalocul meu poate?! - si asta pentru ca am refuzat concret si de nenumarate ori sa-mi fac o situatie amoroasa, ce sa mai zic de familie? Ideea asta chiar ma sperie happy, rau de tot happy, iar chestia e... ca toate prietenele si verisoarele mele / rudele si cunostintele au deja macar un copil, nu mai zic de altceva happy, uneori unele stiind ca sunt libera fara copii imi lasa copii lor in grija, ca sa ma obisnuiesc laughing

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Totusi, am 30 de ani, nu e asta o problema? laughing

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Ideea cu stersul contului e urmatoarea, vreau sa iau o pauza, sa nu mai fiu tentata sa intru pe aici laughing, sa ma concentrez pe viata de dincolo de barierele TPU happy, zic ca am avut 7 conturi pe aici pentru ca asta e adevarul, activez pe site din 2013, atunci l-am descoperit happy si am luat 7 pauze lungi ( de fiecare data credeam ca-s definitive, de aceea mi-l si stergeam happy, dar dupa o vreme am revenit! happy - cea mai lunga pauza pe care am facut-o a ( cu stergere de cont ) a fost doi ani si, aproape 3 iar cea mai lunga pauza in care nu am intrat pe cont aproape un an?
Se vede o diferenta happy, totusi!

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

In cazul asta, ai probleme, asa cum spui, nu stiu exact de carem, ar putea sa fie de abele si fizice si psihice laughing uneori cele fizice atrag dupa ele pe cele psihice.Bine nu problema mari, chestii legate de ce ai povestit in unele mesaje.

Lasa ca e bun si asa rau, vorba unui amic laughing pana pe la 150 de ani o sa schimbi conturi pe aici si pe unde mai misuni tu de o sa le uiti numarul laughing

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Fizice ar fi ca am 30 de ani laughing, adica imbatranesc laughing, organismul nu va mai fi niciodata tanar ca pana la 20, desigur ca pana la 40 mai e cum mai e
dar dupa totul o ia treptat la vale ( si asta e o teama a tuturor femeilor, nu doar a mea! laughing, iar psihice, nu ma stiu cu probleme musai grave, poate doar cu o teama de casatorie aka asumare de responsabilitati si pierderea libertatii laughing dar si cu putina anxietate, asta pentru ca nah, casatoria = tot ce am spus mai sus laughing, iar liber = autocondamnare la singuratate
Si inca o teama de a mea este de a nu gasi sufletul pereche sau mai rau a gasi pe cineva total nepotrivit ( cum am mai patit ) si a nu-mi da seama.
Pt a nu fii deloc dejamagita am ales singuratatea, dar la 30 de ani, nah nu e ok laughing
Oricum, chiar nu ma plang deloc.

Nu "misun" decat pe aici laughing pentru ca nu sunt o mare fana a site-urilor de socializare, niciodata nu am fost, in cel mai rau caz il voi sterge iar si iar voi reveni poate peste 1 an sau doi, sau poate peste cateva luni... sau poate niciodata laughing, sau poate totusi nu il voi sterge, voi vedea ce ma apuca, dar nah, nici eu nu ma cred in stare sa stau pentru todeauna departe de site laughing, cam creeaza o anume adictie laughing, desi eu nu am probleme sa stau departe de site, adica nu degeaba am avut 7 conturi in doar 10 aproape 11 ani laughing... dar totusi avand in vedere ca am 30 de ani si vreau sa fac ceva cu viata mea s-ar putea sa parasesc site-ul momentan sau definitiv apoi, daca decid sa revin voi avea ce povesti laughing

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce nu lasi asa, fara sa stergi, daca ai activitati care sa iti capteze marea parte din atentie, iti garantez ca nu mai intri pe aici.Pe aici intra oamu cand are timp si n-are ce face cu el laughing asa cum e la mine, o cam fredonez in ultimul timp rau de tot laughing de aia intru pe aici mai mereu.

| Dismally a răspuns:

Nu pot spune ca o iubesc pentru ca imi cam strica planurile, daca vreau sa ies afara nu e foarte placut sa ma ud tot... Sa stau undeva in casa si sa o privesc pe gream, da, ar fi ok asa. O usoara melancolie cred ca simt atunci cand privesc ploaia.

| LordCristobal a răspuns:

De obicei cand ploua imi place sa ma uit la un serial, sa citesc o carte sau sa ma joc pe PS4.
Ploaia imi starneste emotii de melancolie.

| Smmo a răspuns (pentru LordCristobal):

Imi place ploaia de vara cu tunete si fulgere cu tot, cu atmosfera dinainte si de dupa (cu conditia sa nu stau in ea). Nu am nevoie sa fac vreo activitate ca sa-mi distraga atentia. Dimpotriva, ma uit din cand in cand pe fereastra.
Ploaia de toamna ma intristeaza, ma face sa simt ca trece viata, vine frigul. Imi fac un cappuccino si ma simt mai bine.

| CleanHeart a răspuns:

O ador foc, ploaia ma linisteste si imi da un feeling extrem de bun