| Nimeni2002 a întrebat:

Salutare! Anul trecut am fost îndrăgostit de o fată,prima data de cand am fost îndrăgostit,mi-a dat sperante false,m-a folosit,si-a batut joc de mine si de sentimentele mele,am plans după ea,am vrut să mă distrug din cauza ei, nici nu stiti cum m-am simtit, eu nu stiu daca chiar am uitat-o 100%,imi aduc aminte de clipele frumoase petrecute dar si clipele urate care m-au facut să sufăr,este posibil sa fi ramas cu sechele sau cicatrici?
Eu nu cred ca o să mă mai pot îndrăgosti sau iubi altă fată, daca da o sa fie peste cativa ani dar o sa fie degeaba, sentimentelul acesta este foarte rar! Mă gândeam sa devin misogin adică să urasc toate fetele si sa ma razbun le toate fetele, din baiatul ala bun care vorbeste frumos jn om cu caracter jegos!
Eu pe fata aia am din ce în ce mai mare ură pe zi ce trece!
Eu cu fata aia in septembrie ne-am cunoscut 2020 si nu aveam nicio iubita pana acum,si dupa ce m-a ranit m-am combinat cu una din clasa de la ea si nu am putut simti nimic pentru ea,am fost cu ea in relatie doar ca sa am si eu primul sarut si prima relatie fata in fata sa nu mor prost, apoi dupa ce m-am despartit iar a vorbit aia cu mine si ma lua cu lagalaga lugulugu si m-a făcut din nou sa sufăr, adică mă aproapia si indeparta de cate ori avea ea nevoie

5 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

E o persoana schimbatoare, cu cat te agati mai mult de ea, chiar si prin amintiri, cu atat vei agonisi mai mult. Sentimentele puternice pot avea ca pret dezamagiri la fel de puternice, si timpul le vindeca pe toate, atata timp cat lasi sa moara ce a fost, fara sa mai hranesti acele amintiri. S-a terminat, nu s-a putut mergi mai departe, daca o sa o vezi pe ea in fiecare fata vei pierde persoane care pot fii serioase si deosebite in viata ta. Nu te forta daca simti ca nu e timpul, dar cand crezi ca va veni momentul sa vrei sa incerci o alta relatie, incearca sa dai o sansa, nu uita ca poti avea din nou sentimentele acelea intense pentru o persoana care chiar merita, si de ce nu sa iasa totul bine, atat de bine incat nici sa nu mai aibe valoare dezamagirea simtita in trecut, capul suswinking

| sammie a răspuns:

Nu ti-e dor de ea, ți-e dor de amintiri. Las-o nu mai exista sanse sa schimbati ceva daca ea e asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta se întâmplă când, în disperarea de a avea o relație, te arunci în brațele primei venite.
Înainte de a forma cu relație amoroasă cu cineva, trebuie sa ai macar puțină experiență, macar teoretică.
Nu e mai bine sa fii singur decât cu o persoana toxica?

Acum nu trebuie sa te transformi într-un om perfid datorita ei. Nu e nici prima și nici ultima.
Ia această experiență ca pe o lecție, nu ca pe un esec și extrage învățăturile necesare.

| Nimeni2002 explică (pentru anonim_4396):

Asta a fost acum 3 ani, am purtat urâtă în acești ani pentru ea! dar a cam trecut, că a aparat alta care și-a bătut joc de mine și m-a barfit in tot orașul!

| Nimeni2002 explică:

Nu anul trecut acum 3 ani, am dat copypaste la texthappy