| svenhassel13 a întrebat:

Joi mă voi vaccina si voiam să știu dacă mai primesc ăia 100 de lei? laughing

Răspuns Câştigător
| CIaudiu a răspuns:

Ii primesti la rapel, dar trebuie tu sa-i ceri. Altfel nu-ti dau.

16 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă mai au fonduri.

| Fatamuntilor a răspuns:

Din cate stiu, vor da bonuri de masa in valoare de 100 de lei.
Asta in cazul in care nu s=au terminat fondurile!

| mentholinks a răspuns:

Asa ieftin va vindeti sufletul?!

| Lukasssz a răspuns:

Te vaccinezi pentru protectia ta sau pentru bani?

| svenhassel13 explică (pentru Lukasssz):

Pentru protecție taică, dar nici banii nu sunt răi.

| 1997onur a răspuns:

Acum o luna am aflat și eu asta laughing)) și eu eram deja vaccinat cu cât a luni înainte sa apara chestia asta cu bani stai sa vezi câți se vacineza acum laughing))

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Eu nu i-am primit laughing!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te vaccinezi pentru binele tău cică...și tot ei te plătesc. Ceva nu miroase a bine. happy

| svenhassel13 explică (pentru anonim_4396):

Pentru ca au nevoie de tine. Nu e logic? Normal ca statul te protejeaza si vrea sa fii sănătos sa poți munci si sa poți întreține economia. Nu vine Bill Gates sa ne taie, chill

| DexOnline a răspuns:

Cred ca depinde de centru, eu m-am vaccinat sâmbăta era afiș ca nu se mai dau banii da cand am semnat m-o pus sa bag nr de telefon ca ma anunță ei de vouchere

| ContDeTest a răspuns:

Dacă dorești să mă lămurești, de ce nu te-ai vaccinat până acum?
Nici eu nu m-am vaccinat, așa că nu întreb ca să te judec, ci ca să îi înțeleg pe cei care fac această alegere abia acum.

| svenhassel13 explică (pentru ContDeTest):

Pentru că nu-mi pasă așa mult de vaccin, oricum nu mă ajută, tot mor de covid dacă e. Trebuie sa plec cu scoala in Olanda si ne vor cere certificatul verde, asta e tot. In schimb, nu m-as vaccina pentru ca tot iau covid, tot mor de covid. Nu pentru ca imi cresc solzi

| ContDeTest a răspuns (pentru svenhassel13):

Te-ai întrebat de ce ți se cere peste tot certificatul dacă vaccinul oricum nu te ajută?
Eu încă mă întreb pentru că chiar nu am de unde să am un răspuns sigur. Solzii i-am tăiat și eu de pe listă, dar bolile cronice cu durată de incubație de ani de zile n-am cum să le tai momentan, fiindcă a trecut prea puțin timp. Scrie chiar și pe prospectul Pfizer, la pagina 17, că nu s-au efectuat studii cu privire la carcinogenitate și genotoxicitate.

| relian a răspuns (pentru ContDeTest):

Unia se vand si pe o sticla de ulei si tu mai intrebi de ce acum laughing pentru ca e 100 de lei nu o sticla de ulei, ce naiba, Nu mai stiu aia ce sa faca doar doar se baga omu.
Dar bine ar fi fost sa zica cine se vaccineaza da 1 mie de lei laughing atunci ar fi rezolvat problema asta cu vaccinarea laughing

| svenhassel13 explică (pentru ContDeTest):

Eah... nu-ți fie. Murim câteva miliarde dacă-i pe așa, nu mor singur. Și să-ți spun o chestie, țările cu economie mare, precum Germania, Franța. nu-și pot permite să-și omoare proprii oameni pentru că economie lor ar ajunge la 0 barat. Adică, i-am surclasa, noi ăștia nevaccinati, credincioși in biserica.

| ContDeTest a răspuns (pentru svenhassel13):

Pe ăia bătrâni și bolnavi își permit să-i curețe, că să nu mai plătească trilioane de euro la pensii și sistem sanitar.
Cei bogați își permit tratamente anticancer, care au devenit foarte eficiente. Cei săraci și fără abilități pot fi înlocuiți ușor de imigranți care se mulțumesc cu salarii mult mai mici.
Și uite așa se rezolvă probleme grave ale planetei: suprapopularea, îmbătrânirea populației, somajul în rândul persoanelor necalificate (care sunt înlocuiți de roboți, btw) poluarea și consumul excesiv de resurse, distrugerea mediului.
Dacă criza climatică este atât de gravă cum spun liderii lumii, și că planeta va deveni nelocuibilă dacă nu se iau măsuri urgent, cred că puteam fi cu toții de acord că vaccinarea în masă a populației globului și distrugerea celor care refuză inocularea este o măsură dură, dar foarte rațională, pentru că e viitorul întregii omeniri în joc, nu?