| adellina a întrebat:

La ce foloseste programul "Genuine Microsoft software"?

2 răspunsuri:
| LNK a răspuns:

Salut!
Programul Windows Genuine Adavantage (WGA) este creat pentru a afla daca Windows-ul e original sau piratat. Cand instalezi update-ul si Windows-ul tau nu e original, iti apare cand deschizi calculatorul si in timp ce-l folosesti un "balon" care iti spune. Imaginea de fundal se chimba in negru, iar in dreapta jos ai o alta notificare. Sunt programe care sterg update-ul si nu mai apare nimic.
Sper ca ti-am fost de ajutor!

| Nic a răspuns:

Pai programele de genul sunt folosite la activarea sau incercarea de activare a unor copii false de windows.Sunt versiuni de windows care expira dupa 30zile si cu programul spus de tine se poate rezolva aceasta problema.