| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

La ce oră aflăm numele Presedintelui Romaniei?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Il stim si acum: Klaus-Werner Iohannis. Este sigur ca va fi reales. Rezultatele exit-poll le afla dupa ora 21, 00, rezultatele oficiale cred ca maine sau poimaine.

| minrest a răspuns:

La ora 21, afli exit-poolurile, aproximativ rezultatele finale. Presedinte e Iohannis, dar sa vedem cu ce scor.

| aXy99 a răspuns:

E Klaus Werner Iohannis. Cred ca il stiai inca de cand PSD-ul a ales sa o sustina pe Viorica Dancila.
Oficial aflam peste cateva zile. Oficial in sensul ca se vor numara toate voturile, dar e cert ca Iohannis a castigat, rezultatele exit poll-urilor arata 67% pentru Iohannis si 33% pentru Dancila, iar aici nu se iau in calcul cele peste 900.000 de voturi din diaspora, care s-au dus in proportie de 98% catre Iohannis.

| cfrtobias a răspuns:

Ar fi vorba ca Iohannis e, da dupa ora 21 sau la 22 atunci vom sti exact

| AnastasiaK a răspuns (pentru cfrtobias):

Dupa ora 21 se afla ce a iesit la sondaje. Realitatea exacta o vei afla maine.

| cfrtobias a răspuns:

Iohannis 67% si Dancila 33%

| Daniel323 a răspuns:

Tot Iohannis va fi indiferent de ora.
Dar cu ocazia asta vom afla si cati idioti perfecti avem in tara.
Eu estimez cam 30%.

| wowmentol2 a răspuns:

Ihannis iese sigur, dupa ora 21 te poti uita pe toate posturile