| oprescudorin11 a întrebat:

Care este 'fisa de post " a presedintelui Romaniei?
Cum v-ati dori sa fie 'fisa de post' a presedintelui Romaniei.
Desigur, coroborata(fisa), cu Constitutia.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dar n-ai intrebat asta.
Dupa mine nici unul nu corespunde, dar sa mai vedem.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Drepturile si obligatiile Presedintelui Romaniei sunt cele prevazute in Constitutie.
Dupa mine sunt in regula, totul este sa le indeplineasca si sa le respecte.

| oprescudorin11 explică (pentru Ioandelasal):

Ma gandeam la candidatii inscrisi pana acum, daca sunt facuti, vreunul sa aiba o astfel de functie.

| Ioandelasal a răspuns (pentru oprescudorin11):

Dar n-ai intrebat asta.
Dupa mine nici unul nu corespunde, dar sa mai vedem.

| Andrei7520152 a răspuns:

E ciudat ca in cazul in care vrei sa devii medic trebuie sa ai niste calificari clare. Sa fii politician... e un test de popularitate, bani si putere.

| oprescudorin11 explică (pentru Andrei7520152):

Da, dar sa fii presedinte trebuie sa ai anumite calitati suplimentare. Caci este o functie, nu o profesiune.

| Joker11 a răspuns:

Dupa mine sunt in regula, totul este sa le indeplineasca si sa le respecte.