| MyWorld a întrebat:

La ce va ganditi prima data cand auziti cuvantul COPILARIE? Ex: "C" de la...
; "O" de la...; etc
Dau funda la cel mai interesant raspuns!

Răspuns Câştigător
| Ramonaaaa a răspuns:

C-->Copii,mai exact, ceilalti copii cu care ma jucam pe strada mea, in nisiphappy.
O-->Oras.Adica zilele in care mergeam cu mama in oras sa imi cumpar vata de zahar si papusi Barbielove struck.
P-->Palete, jocuri cu paletelove struck.
I-->Iarba.Mereu ma tavaleam prin iarba cu ceilalti copii, zicand ca "plutim" pe nori.
L-->Lac.Asa numeam baltile care se formau dupa ploaielove struck.
A-->Arcul lui Cupidon.Intotdeauna,unul dintre noi era Cupidon, unul era Mos Ene, celalalt era o printesalaughing.
R-->Ramonalove struck.Eu eram aia.
I-->Iarasi?happyAm mai zis odata!
E-->Ene.Mos Ene.Eu,intotdeauna faceam o harta numita "Aventurile lui Mos Ene".

Cam asta a fost o particica din copilaria mea pe care ti-am impartasit-o in acest momenthappy.

5 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

C=Craciunul love struck
O=olita big grin
p=parcul
i=insomnia de la gradinita
l=laptele de la gradi
a=nu stiu
r=ratele lui tataia de la tara
i=iarba verde de la tara
e=...

| BRG a răspuns:

La ceva cu care nu te m ai întîlnești niciodată.

| Narfundo a răspuns:

Copilarie--> nici nu vreau sa imi aduc aminte.O varsta in care nu gandim si facem numai rahaturi.Nu stiu de ce se bucura oamenii atat de copilarie.

| MyWorld explică:

@BlackStar, cred ca ai avut sau inca ai o copilarie cu adevarat fascinanta... Cupidon, Ene... abia asta cred ca inseamna sa fii copil, sa personifici, fiecare obiect pe care'l vezi in fata si sa-ti pui imaginatia la incercare cu fiecare ocazie

| Alynus_9386 a răspuns:

"C'' de la copilaria 'O' de odrasla 'P' de la petrecere 'I' de la intensa
'LAR' de la larma 'I' de l-ai mportanta 'E'de la este