| anonim_4396 a întrebat:

La ce varsta v-ati angajat pentru prima oara? Ati lucrat si in timpul liceului sau facultatii?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La 22 imediat ce am terminat facultatea

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La 18 ani, în vacanță. fiind student.

| Drimmero a răspuns:

Imediat dupa liceu, voiam sa fac si facultate dar am realizat ca mi-e mai comod sa castig bani, nu-mi mai ardea sa stau la ore, sa dau examene, asa ca mi-a fost lejer sa muncesc si atat

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

La 21 de ani, in timpul facultatii.

| Freya1 a răspuns:

De angajat cu carte de muncă nu m-am prea angajat.Dar de muncit am început să muncesc de pe la 15 ani in curătenie (ocazional) pe urma câte un pic din mai multe meserii dar mai mult part time.

| gemeni6226 a răspuns:

La 18 ani, nu am facut facultate nu mi-a placut pe vremea aceea nici o optiune.Acum sunt cu n mai multe posibilitati.

| Nirvanaaa a răspuns:

La 19 ani și jumătate. Nu, eu fac pregătire pentru admitere la facultate și tot mi se pare greu sa le fac pe amândouă, nici nu vreau sa îmi imaginez cum ar fi fost in timpul liceului laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

19 sau 20 de ani. Dar a fost munca de freelance.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La 16 ani.
Da

| UnDiavol a răspuns:

La vârsta de 12 ani am Lucrata pentru prima oră ca ne calificat șantier căram nisip cu saci lucram cu tatăl meu am lucrase luni bune și se plătea bine 5 milione lua tata pe săptămâna se plătea calumea apoi la vârsta de 14 ani am început sa lucrez in gastronomie era un restaurant eram ajutor bucătar eram bine plătită 2ani de zile am lucrat acolo apoi am ieșiți dupia după câteva săptămâni mi-am găsită la o firma de carne sa lucrez acolo am stat 3 ani și între o luna sau doua și de acolo am ieșit apoi am Lucrată la un Market care era o baba ciudata acolo sa dădea la oricine punea mâna la fund serios la bărbați cu mine nu i-a mers mi-am dat demisia mi-am spus și oful apoi am lucrata într-un mol la un restaurată acolo am stat doar o luna nici măcar o luna nu am stat 3 săptămâni am ieșit și de acolo Am lucrat și la spălătorie auto când eram mai puștan am lucrata doar câteva luni era vara mai tin minte și acum aveam un coleg nebun bairam îl chema ne băteam cu furtun care spălam mașinile laughing)) da și când veneam vorba de munca serioasă rupeam pe puțin 40 de mașini spălam pe zi