| PsyhoChild a întrebat:

La liceu, in vacanta de iarna te poti transfera la un alt liceu doar pe acelasi profil sau poti schimba si profilul?

2 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Transferul poate fi facut in vacanta dintre semestre sau dupa incheierea unui semestru.Te poti transfera si la alt profil desigur, dar vei da niste diferente la anumite materii care in principiu se fac ''intensiv'' la profilul respectiv.Eu spre exemplu acum 8 ani m-am transferat de la profil mate-info la unul de turism si alimentatie.Am dat diferente la romana, biologie, geografie si chimie.

| TristanTzara a răspuns:

Nu știu dacă acum e și vacanța intersemestrială, dar numai în aia și cea de vară te poți transfera. Transferul poate fi făcut și la alte profile bineînțeles.