| Graphee a întrebat:

- La mulți ani celor ce poartă numele Mihail sau Gavril sau derivate ale acestuia.
Întrebare: Treceți repede peste un eșec?

Numai bine.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Depinde de eșec!
Pa, pa.

mariana
| mariana a răspuns:

Pentru binele tau, este important sa poti sa treci peste esecuri pentru ca, este important sa inveti, ce a contribuit la esec si sa eviti sa actionezi la fel cu o alta ocazie si sa-ti gasesti resursele interne pentru a continua sa actionezi, sa lupti pentru ceea ce vrei sa realizezi.
Este un proverb: cazi, te ridici si mergi in continuare, ceea ce inseamna ca nu se "termina" lumea daca nu ai reusit din prima, ceea ce ai vrut sa realizezi, daca perseverezi, sigur ca, la proxima ocaziei, vei reusi.
Disperarea, culpabilitatea ca ceva nu ai reusit, te face sa regresezi, ori viata este facuta pentru a gasi mereu solutii pentru a continua.
Nu dispera, invata lectia vietii si continua sa fii tu insuti, cu incredere in tine si in fortele tale.
Un gand bun si nu dispera, toti oameni au si esecuri nu numai reusite.

| Baton a răspuns:

Esecul este o lectie la care inveti sa reactionezi intr-un fel sau altul..de preferabil bine pentru tine.nu e capat de lume daca ai un esec azi..depinde de valoarea lui.dar incercarile vietii nu se termina la un esec

| SabbyNightShadow a răspuns:

Depinde :3 de regula daca ascult niste melodii care sa ma ajute...si am langa mine gasca mea de nebunii, atunci da happy

| OnuOnulică a răspuns:

Da, trec destul de repede nu ma mai uit inapoi.

| drogh a răspuns:

Din pacate nu prea. Ma gandesc prea mult care au fost cauzele si efectele acestui esec si dureaza ceva pana cand imi trec starile de vinovatie.

| NoOneKnow a răspuns:

Fara esec, ce sens ar avea viata? Trebuie sa mai avem si cate un esec ca sa pretuim momentul in care ne vom implini scopul.

| Vrednicu_Radulescu_Calina_Maria_1971 a răspuns:

Da. In viata sunt urcusuri si oborisuri. Trebuie sa treci peste. Daca ai langa tine ceea ce iti trebuie iti trece foarte repede.