mariana
| mariana a întrebat:

La multi ani Romania, este ziua ta si a noastra a tuturor romanilor. Sunteti mandri ca sunteti romani? Cum ati dori sa sarbatoriti aceasta zi?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Sunt mandru ca sunt roman. Cea mai frumoasa sarbatoare ar fi sa iesim toti romanii in strada si sa cantam iubirea pentru aceasta tara. Din pacate pentru unii a fi roman este nimic sau chiar mai putin decat atat.

5 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Eu sunt mandra ca nu sunt doar romancahee hee.

| selef a răspuns:

Nu sunt mandru deloc ca sunt roman.
Iar pentru o zi de 1 Decembrie mohorata si rece, m-ar amuza sa vad niste executii publice: cei care au mintit pentru a fi alesi si n-au realizat nimic, sa li se taie limba; cei care au ridicat mana la majorarea salariilor cu 50% la profesori, cei care prin semnatura lor au cheltuit aiurea din banii publici sa li se taie mana cu care au votat sau au semnat. Acestea fiind televizate in direct.

| maryana5 a răspuns:

Sunt mandra ca sunt romanca happy dar nu sunt prea mandra de cum a ajuns Romania, si de "mafia" ce se gaseste in ea. sad
Numai cu oameni ca mine, tine si majoritatea de pe TPU putem schimba asta!

xoxo, mary

| Deeaa a răspuns:

Eu sunt mandra ca sunt romanca dar nu sunt mandra de tara! Adica caini peste tot, eu nici nu mai pot iesi din casa

| 100%Diana a răspuns:

Partea buna e ca sunt romanca si celelalte popoare considera ca suntem frumose, pentru noi nu suntem cu tenul ala sters, in rest nu, urasc faptul ca au venit niste schimbari drastice, dar asta e viata, parca era mai frumos in Romania pana in 2006, ne numim romani si suntem, cred cei mai gurmanzi dintre gurmanzi, nu ma numar printre aceia, as vrea sa plec departe de Romania, in timp de criza si sa ma intorc, cand apele vor fi mai limpezi, ce-ar zice Tepes de Romania de azi? Asta e crudul adevar, nimic nu ar si bun in tara asta daca nu ar fi oameni educati si alte calitati pe care unii nu le au.